LIVE: Little Big a jejich skibidi ratatata aneb Jak Tatarka obohatí nedochucené jídlo i koncert

Vydáno 18.04.2019 | autor: Daniel Košťál

Středeční večer se dá strávit různě. Studenti například vylézají z kolejí doplnit hladinku, jiní si radši lahev otevřou doma s nohama na stole a přemýšlejí, zda přežijí do pátku. Pokud jste ale fanoušci ruských Little Big, tahle středa byla vaše. A tu flašku jste nejspíš měli taky!

LIVE: Little Big a jejich skibidi ratatata aneb Jak Tatarka obohatí nedochucené jídlo i koncert LIVE: Little Big a jejich skibidi ratatata aneb Jak Tatarka obohatí nedochucené jídlo i koncert


LITTLE BIG
MALÁ SPORTOVNÍ HALA, PRAHA
17. 4. 2019

Na čtvrtý koncert téhle bandy u nás se těšilo tolik lidí, že musel být přesunut do větších prostor Malé sportovní haly v Holešovicích, a to už je pořádná akce. Když se po zhruba čtvrthodinovém zdržení konečně rozezněly první tóny skladby Punk’s Not Dead, do té doby trpělivému publiku jakoby ze vteřiny na vteřinu přeskočilo a začalo společně s kapelou řádit. Nic jiného se sice asi čekat nedalo, ale i tak se českým fanouškům nedá upřít, že jsou rádi slyšet i vidět.

VIDEO: Little Big pobláznili internet. Ruská formace baví svým šíleným tancem k singlu Skibidi

Během setu, který obsahoval celkem štědrých jednadvacet skladeb, se situace v obecenstvu uklidnila jen na jednu pomalejší skladbu a na jeden krátký moment. Tehdy Ilya posadil diváky jako školáčky v první třídě, jen aby odpočítal pár vteřin a už zase jelo to jediné, co se dá na koncertě rave kapely dělat - "FU*CKING JUMP!" A jestliže byli neúnavní fanoušci, i skupina si zaslouží pochvalu za svůj elán a výdrž. Ono šaškovat hodinu a půl na pódiu do nemilosrdně rychlých beatů, to není jen tak.

Little Big roztančili pražskou Malou sportovní halu v rytmu Skibidi

A to nás přivádí k té druhé straně mince. Pump It, Rave On nebo Russian Hooligans - už samotné názvy odehraných písní napovídají tomu, že se téměř celý koncert na stage nic jiného než šaškování neodehrálo. Sem tam nějaká ta změna kostýmu, jindy se zase promítané logo kapely změnilo ve zdvižené prostředníčky, rozhodně ale nemůžeme mluvit o nějaké nápadité produkci. Když se pak navíc utlumí hudba, vytáhnou telefony se svítilnou a frontman si chce střihnout "tu pomalou", vynikají bohužel i ty méně hezké tóny.

Bizár týdne: Virální hit Skibidi od provokatérů Little Big ve zbrusu novém kabátě

Jak tedy zařídit, aby publikum neusnulo na vavřínech? Tatarka to spraví! Objevila se sice jen na dvě skladby jako speciální host, ale i tak stihla tatarská rapperka (a Ilyova manželka) předvést svůj um. Jak její spolupráce s kapelou U Can Take, tak ani sólový singl Altyn se sice nevyhnuly tvrdě elektronickému vlivu Little Big, přesto byla krátká hiphopová vsuvka ve zpocené hale čerstvým vánkem. Při sledování jejího sebevědomého počínání se navíc nedalo ubránit pocitu, že na pódiu stojí samotná M.I.A.

Někomu by se mohlo zdát, že si koncert vlastně oddřeli fanoušci s hostem, což by ale nebylo fér vůči celé formaci, která na Výstavišti nechala pot i duši. Jen je třeba se smířit s tím, že když jste tak žánrově vyhranění jako právě Little Big, je to zkrátka omezení a úplně sami tak dlouhý set prostě neutáhnete. Své o tom vědí i o něco známější Die Antwoord. Ti se sice nebojí více experimentovat a stavět písně na textech, ale i oni si na své poslední turné přizvali podporu.

A ať už si atmosféru v hale vytvořilo publikum samo, či opravdu zafungoval šarm pomatených pohybů kapely, důležité je, že tam byla. Little Big přivezli do Prahy vše podstatné - energii, vtip, rozptýlení, a hlavně to Skibidi. A dle nezastavitelného závěrečného potlesku a jásotu je jasné, že ani počtvrté to nebylo naposled.

text: Daniel Košťál, foto: Tomáš Vlach

Témata: Little Big, rave, Skibidi

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít