Marpo vydává nový track Hillbilly, natáčel ho až v daleké Louisianě

Vydáno 02.04.2021 | autor: redakce

Marpo pracuje na očekávaném albu Backwoods Bred více než rok. Nyní vydává jeho první předzvěst - song Hillbilly, ke kterému natáčel videoklip až v Louisianě. Ve Spojených státech amerických pak vznikly i další vizuály, které rapper svým fanouškům teprve ukáže. „Rok se čekalo až se dostaneme s Lukášem "Mastou" Jirkovským do Ameriky, kvůli všem vizuálům, který jsou pro tenhle projekt klíčový,“ uvedl Marpo.

Marpo vydává nový track Hillbilly, natáčel ho až v daleké Louisianě Marpo vydává nový track Hillbilly, natáčel ho až v daleké Louisianě

Deska ovlivněná prostředím Louisiany navazuje na úspěšné Marpovo album Dead Man Walking. To položilo základ osobité kombinaci country s rapem, v níž muzikant pokračuje. „Dead Man Walking byl předzvěstí stylu, kterej v Evropě nikdo nedělá, kombinuje country a rap. Backwoods Bred je album, který Tě naprosto vtáhne do bažin Louisiany. Z hudebního hlediska kombinujeme 808 spodky s akustickýma kytarama, dobrem, mandolínama a tunou dalších nástrojů. Vše nahráváme ve studiu Babylon v Teplicích za dozoru našeho dvorního producenta Clinta Murphyho,“ říká rapper o tvorbě desky, která vyjde už v červnu.

Marpo jako akční hrdina. V novém tracku mu hostuje Hard Target

Marpo se netají tím, že v jeho playlistu najdete na prvním místě country, které jak sám říká, velmi ovlivňuje jeho tvorbu.  „Hodně mě ovlivnil seriál True Detective, který se točil v New Orleans a místech okolo. Proto jsme se vydali do Louisiany a Mississippi, který maj opravdu jedinečnou atmosféru. Natáčeli jsme i na stejných místech kde točil Woody Harellson a Mathew McConaughey. Veškerá inspirace pro album proudí právě z týhle muziky a života okolo. Půlka TroubleGangu je z Ameriky a dost času trávím právě tam,“ zakončil Marpo

Marpo je jedním z nominovaných v anketě Žebřík a s TroubleGangem vystoupí na slavnostním vyhlášení cen, které se uskuteční 21. května v areálu DEPO2015 v Plzni. Více na www.anketazebrik.cz.

TZ, foto: Universal Music (Lukáš "Masta" Jirkovský)
Témata: Marpo, Hillbilly, Louisiana

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít