TOP 5 videoklipů týdne: Kateřina Marie Tichá je sama ve vztahu, nebinární a transgender modelky v klipu Giudi

Vydáno 11.08.2020 | autor: Kateřina Nováková

Jaké to, když se člověk cítí ve vztahu sám? Právě o tom zpívá Kateřina Marie Tichá, která vypouští první vlaštovku z chystaného alba. Nové videoklipy vytasili také Sunflower Caravan, rapper Gleb, audiovizuální umělkyně Giudi nebo David Deyl, jemuž je dobře ve španělských rytmech.

TOP 5 videoklipů týdne: Kateřina Marie Tichá je sama ve vztahu, nebinární a transgender modelky v klipu Giudi TOP 5 videoklipů týdne: Kateřina Marie Tichá je sama ve vztahu, nebinární a transgender modelky v klipu Giudi

Kateřina Marie Tichá se cítí sama ve vztahu

Kateřina Marie Tichá se do povědomí dostala především díky koncertování s kapelou Jelen, vystupuje ale také sólově. Svým fanouškům nyní poslala francouzsky laděný singl Sami, který je předzvěstí debutového alba, jež vyjde už v říjnu. Ve skladbě zpívá o tom, jak se i ve vztahu můžeme cítit osamoceni. Videoklip natáčela Kateřina Marie Tichá na okraji Prahy pod režisérskou taktovkou Lipa.

Jelen, Kateřina Marie Tichá a Debbi, to je záruka zábavy a skvělé hudby. Potvrdilo se to ve Foru Karlín

Giudi obklopená světem protipólů i pospolitosti

Hadi, auta, latex, síla komunit, éterično a všudepřítomné futu-retro. To všechno najdete v novém videoklipu Flower & Snakes audiovizuální umělkyně Giudi. Videoklip natočil režisér Martin Smekal. Díky diverzitnímu castingu modelek z New Aliens Agency oslavují svoji feminitu ve videoklipu nejen dívky, ale také nebinární a transgender osoby. Giudi využívá symboliky kontrastů květin a hadů jako vyobrazení ženskosti a čistoty v protikladu sexualitou a živočišnou dravostí.

Gleb vás zavede do nočních uliček Bratislavy

K tracku DaysGO natočil Gleb klip, který vás zavede do nočního života Bratislavy. Režie se ujal nadaný režisér Jan Strach. Tento track předznamenává nové EP, které vyjde už brzy.

Sunflower Caravan posílají ochutnávku z chystaného alba

V říjnu plánují vydat nové album také Sunflower Caravan. Pražská formace z něj posílá fanouškům první ochutnávku v podobě písně The Business (Will Carry On As Usual). O režii klipu se postaral David Stejskal.

David Deyl natáčel s modelkami

S novinkou přichází po delší odmlce i David Deyl, který letos slaví deset let na scéně. Píseň Je nádherné je podobně jako předchozí Ahora prosáklá španělskými rytmy. Videoklip natáčel zpěvák s devatenácti modelkami na zámku Líšno u Bystřice.

V Mostě nadělovali Kryštof, Ewa Farna a David Deyl

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv interpretů, Radek Kudláček
Témata: Kateřina Marie Tichá, Sunflower Caravan, David Deyl, Gleb, Giudi

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít