TOP 6 videoklipů týdne: O5 a Radeček zpívají s nadsázkou o smrti a Petr Čech si zabubnoval s Wills & The Willings

Vydáno 08.06.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Kapela O5 a Radeček si pro svůj nový videoklip vybrala píseň s neveselou tematikou To až jednou a  přemýšlí o smrti. Svou novinku v minulém týdnu představila také Tereza Černochová a nečekaně i Petr Čech, který usedl za bicí a s britskou kapelou Wills & The Willing nahrál píseň Iceberg. Novinky si připravili také Majk Spirit s Benem Cristovaem, Pokáč a Tereza Mašková

TOP 6 videoklipů týdne: O5 a Radeček zpívají s nadsázkou o smrti a Petr Čech si zabubnoval s Wills & The Willings foto: Veronika Strachová

Majk Spirit a Ben Cristovao zase spolu

Majk Spirit má před vydáním nové desky Artist. V obchodech se objeví už ve čtvrtek, už teď na ni ale rapper své příznivce navnadil skladbou Kurt, na které spolupracoval s Benem Cristovaem. A vzhledem k charakteru songu lze očekávat, že jeho nové album bude od jeho ostatních zcela odlišné. Natáčení klipu se zúčastnilo patnáct osob, jeho režie se ujal Adam Pavelka.

O5 a Radeček zpívají s nadsázkou a pokorou o smrti

Bavit se o smrti je pro někoho tabu, ale každý z nás o ní určitě občas přemýšlí. A právě o tom je také nový videoklip kapely O5 a Radeček k písni To až jednou, v němž si zahrál i katolický kněz René Strouhal. „Že je to pravý farář nám ale filmový štáb řekl až po natáčení. Kdybychom to věděli dřív, dáváme si víc pozor na pusu,“ uvedla formace, jejíž album Dobrý zprávy, ze kterého singl pochází, získalo za prodej Zlatou desku.

LIVE: O5 a Radeček se na střeše dotkli pražského nebe

Petr Čech nahrál singl s Wills & The Willing

Bývalý fotbalový brankář Petr Čech se nikdy netajil tím, že je vášnivým bubeníkem. Na Youtube lze najít jeho covery písní od Nirvany či Foo Fighters a v současné chvíli také původní skladbu Iceberg, kterou nahrál ve spolupráci s kapelou Wills & The Willing. Videoklip natáčel každý z členů skupiny kvůli koronavirové situaci zvlášť, na výsledném vizuálu to však není příliš znát. Fanoušci Petra Čecha se na něj navíc mohou těšit i na koncertech, které s britskou formací připravuje.

Tereza Černochová představila píseň Máš nás v hrsti

S novinkou se hlásí také Tereza Černochová. Její video k písni Máš nás v hrsti neobsahuje žádnou příběhovou linku a na diváka se snaží zapůsobit spíše estetickým dojmem. Velká část vizuálu, který má na svědomí Zbyněk Raušer, se odehrává v podmořském světě. Sama zpěvačka v něm pak téměř nevystupuje. Její příznivci ji mohou spatřit pouze na krátký okamžik až v samotném závěru klipu.

Tereza Černochová interview: Zpívání s Monkey Business? Jedna velká euforie

Může být tohle Pokáčův letní hit?

Pokáčovi skromnost rozhodně nechybí. O svém novém songu Nešahej na mě prohlašuje, že se stane hitem letošního léta. Zda je toto tvrzení pravdivé, určí až hudební příznivci. Už teď je ale jasné, že budeme tuhle písničku slýchat více než často z rádií. Videoprodukci měl na starosti tým Jakobyfilms v čele s Jakubem Mahdalem. 

Tereza Mašková pokračuje v melancholii

Tereza Mašková se zabydlela ve tklivější poloze svých písní a i novinka Tažní ptáci kráčí společně s klipem v tomhle duchu. Její nová deska Zmatená vychází tento týden a podle slov vydavatelství shrnuje multižánrové debutové album dva roky její práce. Na nahrávce vítězky páté řady Superstar najdete mezi hosty mimo jiné i Marka Ztraceného a Ondřeje Brzobohatého. O videoprodukci klipu se postaral Dušan Krajčovič.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková foto: Ondřej Pýcha, Veronika Strachová

Témata: O5 a Radeček, Wills & The Willing, Tereza Černochová, Tereza Mašková, Majk Spirit, Ben Cristovao, Pokáč

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít