TOP 6 videoklipů týdne: Slza natáčela v jediné místnosti, Monkey Business obsadili Malátného i Farnou

Vydáno 24.07.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V šestce nových klipů pro tento týden najdeme například Noela Gallaghera, který se vydal natáčet do westernové prérie, Slza si naopak vystačila jen s jednou místností. Alex Turner z Arctic Monkeys proplouvá ulicemi a zákoutími ve stylu Davida Bowieho a nové video představili také Muse nebo domácí Monkey Business a Roman Tomeš.

TOP 6 videoklipů týdne: Slza natáčela v jediné místnosti, Monkey Business obsadili Malátného i Farnou TOP 6 videoklipů týdne: Slza natáčela v jedné místnosti, Roman Tomeš se klipem protancoval


Slza
se i se všemi kamarády vešla do jednoho pokoje

Jak Slza prozrazuje na svém Facebooku, song Nový obzory dala dohromady v rámci projektu Nalaď se na školu, ve kterém mají prsty značky Milka, Halls a Oreo. V klipu si hlavní hrdina Martin prochází celým svým mládím a vše se odehrává v jednom pokoji. Neuškodilo by víc nápaditosti, ale zarytí fanoušci jsou i tak s výsledkem určitě spokojení. 

Slza interview: Současný pop pro nás není jen o zvuku a písničkách, ale o celkové filozofii

Arctic Monkeys se srovnání s Bowiem nevyhnou

Nový singl z už šesté řadovky Tranquility Base Hotel & Casino se nese v ponurém a primárně nerefrénovém duchu - ostatně stejně jako celá stejnojmenná deska. David Bowie, napadne vás nejen při poslechu songu, ale taky při sledování klipu. Režisérsky se jej ujala dvojice Aaaron Brown a Ben Chappell, která natočila také předchozí snímek AM Four Out Of Five. 

Noel Gallagher vypráví příběh Bonnie a Clydea 21. století

Příběh o Bonnie a Clydeovi 21. století nabraný skvělou kamerou, přičemž každý záběr je umělecký kousek, tak můžeme shrnout klip If Love Is The Law. Song pochází z Gallagherovy zatím poslední desky Who Build The Moon?, kterou v Praze představil letos v dubnu i naživo. Co se týče Oasis, vypadá to konečně na usmiřovačku s bratrem Liamem a možná i dokonce na comeback v rámci festivalu Glastonbury v příštím roce. Nezbývá než doufat.

LIVE: Noel Gallagher s High Flying Birds předvedl poctivou show, došlo i na dámu s nůžkami

Monkey Business obsadili Ewu Farnou, Michala Malátného nebo Bena Cristovaa

Monkey Business lákají své příznivce na připravované album Bad Time For Gentlemen novým singlem Kick the Stupid, který už stihli vydat také ve vizuální podobě. Video natočil režisér Giulio De Blasio a kromě Monkey Business si v něm zahráli také Michal Malátný, Michal Dvořák, Ben Cristovao, Ewa Farna, Mardoša, Pavel Bady Zbořil, Pepa Bolan a Vašo Patejdl. Originální klip je plný barev a funky stylu, jak je pro Monkey Business typické.

Roman Tomeš tančí

Roman Tomeš vydává svůj v pořadí druhý klip, kterým se doslova protančil. S Kristínou Tukan se pustil také do odvážnějších kreací, jako je například lezení po stěně. Všechny však vypadají velmi přirozeně a s textem písně tak nějak ladí. Z videa Shawshank proto i díky choreografce Lindě Rančákové dýchají radost, veselí i zamilovanost, které k létu jednoznačně patří.  

Muse touží po něčem lidském

Something Human – tak se jmenuje zbrusu nová píseň Muse, ke které už formace natočila video. To se zaměřuje na virtuální realitu, která je plná upírů. Frontman kapely Matthew Bellamy se v ní snaží vrátit zapůjčenou videokazetu. Muse chtějí dát novinkou dle svých slov najevo, že během života na cestách se ve vás může probudit vnitřní bestie, kterou není jednoduché zkrotit. Píseň pojednává o touze vrátit se k něčemu lidskému.

 

text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

Témata: Slza, Arctic Monkeys, Noel Gallagher, Monkey Business, Roman Tomeš, Muse

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít