VIDEO: Řezník opět šokuje: Jako pedofil Pan Au si koleduje o další žalobu!

Vydáno 27.04.2016 | autor: Hedvika Pajerová

Kontroverzního rappera z crew Sodoma Gomora zná většinová společnost hlavně díky skandálům. Mezi nejznámější z nich patří prodej triček s masovým vrahem Breivikem, žaloba kvůli videoklipu k písni Konečný řešení nebo vyřazení z hudební ankety Český Slavík Mattoni. Teď má Řezník další klip, o němž se bude mluvit. 

VIDEO: Řezník opět šokuje: Jako pedofil Pan Au si koleduje o další žalobu! Řezníkův nový klip je animovaný

Řezníkova nová skladba se věnuje tématu zneužívání dětí. Hlavní postavou je pedofil, který se živí vystupováním na dětských besídkách převlečený za známou postavu Pana Tau. Je to ale jen zástěrka, aby se mohl k dětem dostat blíže a pohlavně je zneužívat. V textu rozebírá různé triky, jak toho dosáhnout - děti láká na "motoráček" nebo "pohlazení štěňátek".

Řezník dostal dopis od Mattoni. Má se prý omluvit a odstranit násilný videoklip

Za svůj nejnovější počin zřejmě očekává další vlnu mediální pozornosti a možná i žaloby. Do videoklipu totiž vložil záběr, kde nesympatická rodina ve špinavém a zakouřeném prostředí poskytuje vyjádření televizi Nova. Otec rodiny v tričku s logem kapely Kryštof, kterou si autor v minulosti několikrát vzal na paškál, říká, že "Řezník by měl sedět." To ostatně nemusí být úplně od věci, jak potvrzuje bývalý student plzeňského církevního gymnázia Richard Bartoš: "Majitelka autorských práv, paní Zuzana Poláková, mě před několika lety dokonce chtěla zažalovat za zneužití ochranné známky. Pan Tau byl totiž hlavní hrdina mých satanistických gore povídek, které rozhodně nebyly určeny dětem ani slabším povahám. Paní Poláková doslova uvedla, že snižují hodnotu značky Pan Tau a její užití v mých povídkách je nevkusné, krajně nevhodné a dehonestující."

Po technické stránce je videoklip výborně zpracovaný. Pod jeho grafickou podobu se podepsal talentovaný výtvarník B4H45, známý například z výjimečně skvěle hodnoceného studentského filmu Metro. Ten celé dílo nakreslil v hravé a barevné podobě. Společně s veselým beatem z dílny Podojkrávu tvoří chytlavý a vtipný kontrast k textu, který upozorňuje na reálná nebezpečí, jež v dnešním světě dětem hrozí.

Klipem láká Řezník na novou desku Říše za zrcadlem, která vyjde 28. dubna. 

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít