Xindl X vydává osvětový videoklip Růžový brejle a zve do O2 Areny

Vydáno 28.06.2020 | autor: redakce

Xindl X se s písní Růžový brejle loučí se svou bestofkou Anděl v blbým věku. Videoklip k songu měl přichystaný od jara, kvůli celosvětové situaci ho však odložil a jak říká, „nyní je načase, aby se mluvilo i o jiných důležitých tématech. Jako o těch, o nichž zpívám v písni.“ V ní upozorňuje na fakt, že máme jen jednu planetu a měli bychom se k ní podle toho chovat.

Xindl X vydává osvětový videoklip Růžový brejle a zve do O2 Areny   Xindl X vydává osvětový videoklip Růžový brejle a zve do O2 Areny

Na první pohled veselý, zábavný a barevný videoklip se satirickým a pro Xindla X charakteristickým stylem humoru ve výsledku získává spíš temné barvy a atmosféru hodnou zamyšlení.

Příběh českého hitu: Xindl X - Alenka

A právě k zamyšlení vyzývá i samotný text písně, v němž Ondřej Ládek připomíná témata, o kterých by se v souvislosti s planetou Země mělo začít mluvit. „A pokud máme dojem, že situace není tak vážná, měli bychom si sundat ty růžové brýle," říká zpěvák.

O produkci písně se postaral Dalibor Cidlinský mladší, se kterým Xindl X připravuje novou desku Terapie. Tu pokřtí na největším koncertě své kariéry, který se uskuteční 30. ledna 2021 v pražské O2 Areně. Jeho součástí budou mimo jiné také animované projekce, které připravuje režisér videoklipu k Růžovým brejlím, Ondřej Pfeiffer.

LIVE: Xindl X ve Foru Karlín slavil narozeniny, křtil album a převzal platinu

Fanoušci se mohou těšit na písničky s kytarou, vystoupení s kapelou, tanečnicemi nebo šedesátičlenným pěveckým sborem. Bohatý bude chystaný koncert i na hosty, jakými budou například písničkář Pokáč, frontman kapely Mňága a Žďorp Petr Fiala, zpěvačky Tereza Mašková, Mirka Miškechová a Maranatha Gospel Choir a spousta dalších, které bude umělec postupně odtajňovat.

Text: TZ

Témata: Xindl X, Dalibor Cidlinský, O2 Aréna

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít