Na Colours Of Ostrava dorazí Laura Mvula, zpěvačka nominovaná na Mercury Prize i Brit Awards

Vydáno 18.12.2016 | autor: redakce

Další tuzemskou premiéru připravil na rok 2017 festival Colours of Ostrava: vůbec poprvé do České republiky přijede britská soulová zpěvačka Laura Mvula. Ta svým ohromujícím hlasem a jedinečným talentem zaujala nejen "ostrovní" diváky a kritiky

Na Colours Of Ostrava dorazí Laura Mvula, zpěvačka nominovaná na Mercury Prize i Brit Awards Na Colours Of Ostrava dorazí Laura Mvula, zpěvačka nominovaná na Mercury Prize i Brit Awards

Absolventce klasické kompozice na konzervatoři v Birminghamu trávící mládí v gospelových sborech, předpověděla nejprve úspěch anketa BBC Sound of 2013, po vydání debutu Sing to the Moon už ale Laura Mvula nestačila sbírat jedno ocenění za druhým - opakující se nominace na Mercury Prize, Brit Awards, vítězství v MOBO Awards a Urban Music Awards a další nominace v Ivor Novello Awards nebo BET Awards. 

Norah Jones konečně zazpívá v České republice: V červenci dorazí na Colours Of Ostrava

"Ambiciózní a nevšední hudba Laury Mvula neodpovídá běžným soulovým, jazzovým a popovým standardům. Vzpírá se konvencím a posluchače strhává souhrnem orchestrálního napětí, nepředvídatelně vzrušujících melodií, abstraktních textů a odvážně emancipovaných myšlenek," přibližuje její hudbu ředitelka festivalu Zlata Holušová. V Guardianu to novinář Alexis Petridis shrnul: "Někdy její skladby zněly jako pop ze slunečných 60. let, někdy jako gospel, a někdy zněly jako kdyby někdo nakrmil Swingle Singers koktejlem z halucinogenů a pak je šoupnul do zvukotěsné budky a řekl jim, aby hráli dále." 

vložte odkaz, text nemažte

Šestnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července 2017 opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic a dosud oznámenými hvězdami jsou Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Moderat a Benjamin Clementine. 

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2017 jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2.290 Kč platí na limitované množství 5.000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan. Více informací na www.colours.cz.

tz, jm

Témata: Colours Of Ostrava, Laura Mvula, festivaly, Mercury Prize, Brit Awards

zavřít