Nový klip Kabátu se vyšplhá až k šesti nulám. Prý bude na světové úrovni

Vydáno 02.02.2016 | autor: redakce

Koncem ledna začala skupina Kabát natáčet klip k písni Valkýra z posledního alba Do pekla/Do nebe. Bude to nejdražší klip v historii kapely. Ta se chystá nyní na tvorbu videí zaměřit více. Postarali se o to sami fanoušci, tím, že kupují jejich desky.

Nový klip Kabátu se vyšplhá až k šesti nulám. Prý bude na světové úrovni Kabát na svém koncertě v O2 areně v prosinci 2015. Foto: Matěj Třasák

"Hodnota tohoto klipu je v řádu šesti nul… Někoho to možná překvapí, ale my se na to moc těšíme. Můžeme za to v důsledku poděkovat všem, kteří si zakoupili poslední, dnes již multiplatinové CD, protože část výnosu z prodeje můžeme investovat zpět do videoklipů. Toto je první profesionální videoklip z již zmíněného nosiče, a rozhodně můžeme slíbit, že není poslední," říká management Kabátu.

Kabát dovršil úspěšný rok v O2 areně

Režie se ujal renomovaný slovenský režisér Michal "Kunes" Kováč. "Cítíme něco jako až poslání, vytvořit dílo, které na rockové scéně ještě nebylo. Ve spolupráci se šermířskou skupinou Merlet v klipu hodláme spojit historické reálie s nejmodernějšími technologiemi. Podaří-li se přenést příběhovou poetičnost, kterou předesílá již text této písně, s těmito výtvarnými prostředky, můžeme se těšit na videoklip světové úrovně," láká. 

Videoklip bude kombinací hraného a animovaného 2D a 3D filmu. Kapela se po dohodě s režisérem sama vložila do natáčení bojových scén po boku zkušených profesionálů. Musela si relativně rychle pod odborným dohledem osvojit bojové scény. Tyto činnosti aranžoval a připravil profesionál na slovo vzatý, Libor Vrba, ze skupiny historického šermu Merlet. Ta se konec konců tohoto natáčení v hojném počtu také účastnila. 

Kabát odtajnil plány na další dva roky, chystá se na Hrady CZ a velké open air turné

"Bylo to fyzicky velmi náročné. Aby nás nevyděsili, slibovali jednoduché a kraťounké natáčení… tak na jedno odpoledne. V důsledku to tak ale ani náhodou nebylo, a ještě v nočních hodinách prvního natáčecího dne jsme do nekonečna opakovali a natáčeli jednotlivé scény. Pochopitelně jsme remcali na režiséra, že to jsme si nedomluvili… ale on nás s úsměvem odpálil, že kdyby nám vše popravdě a dopodrobna řekli dopředu, očekával, že se raději hodíme marod," uvádí kapela. Na výsledek jejich dřiny si zatím musíme počkat. 

tz, jm, foto: Matěj Třasák, Nicola Bernard

zavřít