Prago Union vydají koncem října novou desku Perpetuum Promile

Vydáno 12.10.2019 | autor: redakce

Pražská hiphopová skupina Prago Union rozčísne podzim svým šestým studiovým albem Perpetuum Promile. Fanoušci museli na novinku čekat dlouhé tři roky.

Prago Union vydají koncem října novou desku Perpetuum Promile Prago Union vydají koncem října novou desku Perpetuum Promile

Jsou tomu již tři roky od posledního (pátého) studiového alba Prago Union, formace kolem pražského rýmujícího floutka jménem Kato. Album Smrt Žije zaznamenalo nadšené ohlasy, když jako vůbec první česká rapová deska vystoupalo až do čela žebříčku nejprodávanějších nahrávek. Drželo se tam celých pět týdnů.

VIDEO: Kato z Prago Union bojuje se svými stíny. Podívejte se na něj ve 3D

Následovala nominace na cenu Apollo i žánrového Anděla, ale hlavně další dvě nominace v hlavních kategoriích, což se v případě rapové skupiny stalo na Andělech vůbec poprvé. Následně objížděli Českou i Slovenskou republiku se svou koncertní show, při které dozrála jejich současná sestava, ve které se všichni cítí doma.

Poté, co za rodinnými povinostmi odešel Katův dlouholetý parťák DJ Maro, našel rapper oporu v rodákovi z Českých Budějovic jménem DJ Ramel. Obsazení se ustálilo i v živé sekci, kterou teď tvoří Ondřej Hauser (basa), Oliver Lipenský (bicí), Tony Dlapa (kytara) a Jen Hovorka (klávesy).

Což zní jako ideální čas na album číslo šest a přesně k tomu se také schyluje. Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije

Výsledkem je nová kolekce písní s názvem Perpetuum Promile, jejíž vydání je naplánováno na druhou polovinu října opět na vlastní značce Strojovna ve spolupráci s českým zastoupením Warner Music.

"Věřím, že se podařilo posunout naši hudbu zase někam dál, nebo alespoň jinam," směje se tuplovaný otec a čerstvý čtyřicátník Kato. "Myslím, že to stále smrdí Pragovinou, ale před tím neutečeme, ani kdybychom chtěli. Jsme to my o tři roky a spoustu mejdanů později."

To částečně vrhá světlo na název nového alba, jehož vnitřní příběh navazuje přesně tam, kde nás zanechalo Smrt Žije. Takže nezbývá než se těšit, kam nás Kato a spol. zavedou tentokrát. Uslyšíme to koncem října na desce Perpetuum Promile.

Text: TZ, foto: Lukáš Wagneter

Témata: Prago Union, Perpetuum Promile, nová deska

zavřít