RECENZE: Z funkového menu Top Dream Company budete chtít téměř každý chod

Vydáno 11.12.2015 | autor: Filip Pešta

Top Dream Company je pražská parta muzikantů, která směle kráčí ve stopách otce funku Jamese Browna. Z jejich hudebního lístku o dvou stranách na desce Double Gig se milovníci složitější, energické hudby nejen nasytí, ale ještě si budou chtít přidat.

RECENZE: Z funkového menu Top Dream Company budete chtít téměř každý chod Tom Dream Company zpívají anglicky i česky


TOP DREAM COMPANY

DOUBLE GIG

Skladby:
Standing, Every TIme, Play The Funky Music, Tropical Island, Imagine Air, The PUA, Club T.O.P., Hot & Bothered, Keep Movin / eRsong, Topolánky, Dyliny, Big Beatový národ, Prášil, Slipy, HJ Instrumental, eRsong (radio verze)

17 trax / 73:89 min

Vydavatel: PH Music


Funk - energický, hudebně bohatý žánr pro ty, kterým se po poslechu současné, mainstreamové, klubové muziky automaticky spouští dávicí reflex. Posluchač vyhledává bohatší instrumentaci, rytmické změny, svěží melodie a pořádnou párty. Top Dream Company jsou v tomto stylu oázou pro všechny. První anglický disk je předkrm a hlavní chod v jednom. Pečlivě umíchán, správně zpracován a poté vyšperkován do krásy. Dechové nástroje hýří vitalitou, kytary elektrické, basové i akustické jedou na plné obrátky, zatímco bicí šlapou tak, že za chvíli skončí u zemského jádra. Zpěvák Martin Růža se s tím nemaže a střídá hlasové rejstříky. Není v tom samozřejmě sám. Doprovází jej bohatý vícehlas. Výslovnost některých anglických slovíček má však až někdy příliš český důraz (pokud se zrovna nejedná o recesi).

VIDEO: Domácí Top Dream Company mají ambice uspět v zahraničí

Vlivů je na desce Double Gig celá řada. Ve Standing někdo může indentifikovat Bee Gees nebo Jamiroquai.  Skvělá píseň Every Time zase jakoby byla  připomínkou nahrávek z Motown Records. Nechybí také žánrová různorodost v podobě výletu do Latinské Ameriky s názvem Tropical Island nebo také přítomnost reggae ve skladbě Keep Movin.

Disk s českými písničkami je hudebně stejně kvalitní. Zaujmou ale texty, respektive jejich témata. Je to série dobře mířených, vtipných sond do naší společnosti, politiky nebo třeba hudebního vkusu v úžasné Big Beatový národ. Ta pojednává o tom, že si většina lidí nejraději poslechne píseň o dělnický pohodě a sezení v hospodě, hlavně ať do toho co nejvíc řeže elektrická kytara. Dá se říct, že má česká část alba takřka výchovný charakter. Jestli však jednotlivá poselství dolehnou správně k uším posluchačů, toť otázka.

Top Dream Company jsou již nyní součástí domácí "svaté funky trojice" společně s J.A.R. a Monkey Business.  Pokud by byl uspořádán společný koncert těchto tří kapel, pravděpodobně by se návštěvníci proměnili ve skupinku šťastných, naspeedovaných veverek i bez éčka na jazyku. Díky těmto kapelám má rčení Co Čech, to muzikant stále ještě svoji váhu a není jen pouhým hospodským vtípkem.

BEST TRAX:  Every Time, Club T.O.P., Topolánky
ZKUS TAKY:  J.A.R. - Dlouhohrající děcka,  Jamiroquai - Rock, Dust, light, Star,  Monkey Business - Kiss Me On My Ego

Filip Pešta


4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít