TOP 8 klipů týdne (112.): Top Dream Company uvádějí Xenofobní stát, Carmel Buckingham je víc než jen sestra Celeste

Vydáno 08.11.2016 | autor: Hana Bukáčková

Tento týden v našem klipovém výběru převládají české novinky. Wohnout láká na oslavy dvacátého výročí od založení do pražské Malé sportovní haly, pozadu nezůstávají ani Eddie Stoilow a Republic of Two, kteří vydali letos nová alba. Na paty slavnější Celeste Buckingham šlape její mladší sestra Carmel. 

TOP 8 klipů týdne (112.): Top Dream Company uvádějí Xenofobní stát, Carmel Buckingham je víc než jen sestra Celeste Celeste a Carmel Buckinghamovy


EDDIE STOILOW
PŘICHÁZEJÍ DOMŮ

Eddie Stoilow přichází s klipem Coming Home z desky Jupiter, kterou vydali v květnu letošního roku. Klip vyniká svojí jednoduchostí a zpomalenými záběry z běžných životních situací. Jsou v něm zainteresováni všichni členové formace, v jejímž středu stojí zpěvák Honza Žampa. V současné době je skupina na turné a objíždí kluby po celé republice. Tour vyvrcholí v Praze 1. prosince. 

Eddie Stoilow interview: Jupiter vznikl v absolutní svobodě, nikdo nad námi nedržel bičCARMEL JDE VE ŠLÉPĚJÍCH SESTRY CELESTE

Celeste Buckingham nikomu nemusíme představovat. Znáte však její mladší (rovněž talentovanou) sestru? Je jí osmnáct a jmenuje se Carmel. Podoba se slavnější sestrou se nezapře. Carmel před pár lety s dalšími třemi muzikanty v Nashvillu založila pop-punkovou skupinu The House United. Společně se Celeste nazpívala skladbu Gone. V rámci sólové kariéry vydala v létě debutový singl Turn Me On, nyní přichází s novinkou Dead To Me. Nadání Carmel Paradise posuďte sami. 

Celeste Buckingham interview: Ženy v šoubyznysu jsou hodně sexualizovány

SERENÁDU ZAPĚJÍ REPUBLIC OF TWO

Indie dvojka Jiří Burian a Mikoláš Růžička přichází s dalším klipem My Serenade k desce Back To The Trees, kterou vydali o letních prázdninách. Také nový klip je velmi povedený. Hlavní roli ztvárňuje "starší" tanečnice, která se večer nechává tancem na ulici strhnout, jinak je však za elegantní dámu. Stylingu se ujal Jordan Haj ze skupiny Peter Pan Complex, video režírovali Kryštof Kalina a Givinar Kříž.

RECENZE: Republic Of Two se vracejí ke kořenům hudby

TOP DREAM COMPANY UKAZUJÍ XENOFOBNÍ STÁT

V záměrně provokativním videoklipu Xstát účinkují společně všichni tři čeští prezidenti a východní oblíbenec toho posledního Vladimír Putin. Diváci tak mají ojedinělou příležitost vidět všechny tyto osobnosti najednou, a navíc - jak sdílí jednotný názor. K tomu jim dopomáhá ozdravný funk. Písnička Xenofobní stát vznikla pod taktovkou Petra "Harmyho" Harmáčka. O natočení a střih se zasloužil Adam Koller. 

WOHNOUTŮM SE PŘI OSLAVÁCH ROZSVÍTILA SVATOZÁŘ

Kapela Wohnout letos slaví 20 let od založení. Ke svému jubileu vydala na jaře knihu, teď je na řadě CD+DVD z koncertu na Vyžlovce. Koncertní film režíroval Vojta Kotek. Jako ochutnávku zveřejnili Wohnouti píseň Svatozář z alba Laskonky a Kremrole, kterou s nimi hraje Vojta Lavička na housle. Zbytek CD zaplnily nejen písničky z poslední desky, ale i vybrané songy z předchozí tvorby, které nyní v rámci oslavy hrají na koncertech.

vložte odkaz, text nemažte

SURREALISTIČTÍ BRING ME THE HORIZON

V novém klipu k písni Oh No se Bring Me The Horizon vydávají cestou surrealismu. Mimo setkání s kapelou v nahrávacím studiu se v něm dočkáme mimozemšťana hrajícího na trumpetu. Premiéra této bizarní kombinace proběhla při londýnské zastávce právě probíhajícího turné.

PLEASE THE TREES VSADILI NA EMOCE

Please The Trees se právě vrátili z turné po Spojených státech amerických. I přes tisíce kilometrů strávených na cestě, koncertování a vytváření již páté desky stihli vypustit klip k písni Missing Feeling Nothing, jež vyšla před rokem na desce Carp. Klip vykresluje velmi silné rozchodové emoce, které prožívá muž, co se vrací od milenky ke své klidné, ale už uvnitř zlomené ženě.

RAKOVICKY VZPOMÍNÁ NA SVÉHO BRATRA

Marek Rakovicky se po Islandu vydal na Floridu, Slovensko a do Bělehradu, kde vznikal klip k jeho novému singlu Southern Lights. Oproti jeho předchozí tvorbě se nyní přesouvá do angličtiny, v níž vzpomíná na svého bratra. Nechtěl totiž, aby se tématem stal úspěch a další v dnešní době propagované myšlenky, ale aby byla píseň nadčasová. Za pár let budeme moci posoudit, jak se mu to povedlo.

text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Eddie Stoilow, Carmel Paradise, Celeste Buckingham, Republic of Two, Top Dream Company, Wohnout, Bring Me The Horizon, Please The Trees, Rakovicky, videoklipy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít