TOP 9 videoklipů týdne: Kabát vítá hvězdy devadesátek, Blink-182 se vrací v plné síle a Thom Artway mění housenky v motýly

Vydáno 18.10.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Blink-182 se vrací v plné síle na koncertní pódia. Tom DeLonge oznámil návrat do svého bývalého bandu a vyráží s ním na turné, jehož součástí bude také pražská O2 arena, kterou s kapelou rozezpívají 19. září 2023. Fanoušky na koncert lákají novým songem Edging. Svůj nejnáročnější videoklip natočil Kabát, který v něm přivítal hvězdy devadesátek. Vizuálně zajímavý je pak také kousek Thoma Artwaye, který se v klipu stává majitelem kavárny. Måneskin zajmou rockovou baladou a videem, při jehož natáčení se zpěvák málem utopil. Zhédnout můžete také povedené novinky Cocotte Minute, I Am Rosie, Red Hot Chili Peppers, Redzeda či Bena Cristovaa, Paulieho Garanda a Majka Spirita.

TOP 9 videoklipů týdne: Kabát vítá hvězdy devadesátek, Blink-182 se vrací v plné síle a Thom Artway mění housenky v motýly TOP 9 videoklipů týdne: Kabát vítá hvězdy devadesátek, Blink-182 se vrací v plné síle a Thom Artway mění housenky v motýly

Kabát natočil nejnáročnější videoklip ve své historii

Kabát začátkem října potěšil fanoušky albem El Presidento, z nějž pochází i nahrávka Rumcajs miloval Manku, ke které band v čele s Pepou Vojtkem natočil nejnáročnější klip své historie. Režie se ujal dnes již renomovaný režisér Michal Skořepa, který shodou okolností hostuje i jako muzikant na zmíněném albu. Vše se točilo na klíčovacím pozadí, a reálný vzhled prostředí, ve kterém se video odehrává, vytvořil v počítačích „3D mág" Jaro Atry tak, jak se dnes točí vizuál většiny futuristických a akčních světových filmů.

Kabát rozbouřil České Budějovice, fanouškům byl opravdu blízko

V novince je vidět několik ikon devadesátých let, mezi nimi Tomáše Řepku, Kamila Střihavku, kapelu KISS, Lemmyho Kilmistera nebo Freddie Mercuryho.

Måneskin přichází na scénu s rockovou baladou

Vítězové Eurovize Måneskin představují fanouškům rockovou baladu The Loneliest, která je pro frontmana Damiana velmi osobní. „Doufám, že se v ní všichni ztotožníte svým vlastním způsobem,“ vzkazuje fanouškům. Ve videu se spolu s ostatními členy formace nachází na pohřbu, přičemž v závěru spadne do hrobky naplněné vodou. Jak hudebník uvedl, při natáčení této scény se málem utopil. Už květnu příštího roku dorazí Måneskin v rámci svého turné do České republiky.

Thom Artway mění housenky v motýly

Thom Artway představil doposud nejveselejší píseň své kariéry. Do skladby Ani jeden den se promítlo narození zpěvákova syna Damiána. „Text jsme dokončovali v době, kdy se měl narodit. Ta nálada a představa, jaké to po jeho narození bude, se do písně zaručeně propsala,“ přiblížil zpěvák. Na textu se podílel i hudebník a skladatel Kristian Komedie, produkci má na svědomí opět Lukáš Chromek, který se podílel mimo jiné i na předchozím singlu Buď se mnou.

Videoklip pak jen podtrhuje atmosféru celé písně. Sledujeme v něm Thoma Artwaye jako majitele kavárny, ve které se odehrává takzvaný speed dating, neboli rychlorande. Dochází tak k mnoha humorným situacím až nakonec vše vyústí ve šťastný konec, kdy si i podivín s housenkou jako domácím mazlíčkem, jehož roli si střihnul talentovaný herec Šimon Bilina, najde tu pravou v podání influencerky a herečky Anny Marie Purić.

Cocotte Minute píší svou novou éru

Cocotte Minute přichází po konci festivalové sezóny s novinkou Řeka. Jde o první ochutnávku z připravovaného alba Zlá láska, které vyjde na podzim 2023. "Zásadně jsme změnili způsob skládání, produkce i našeho hudebního přístupu. Je čas se posunout dál. Je to náš novej regulérní video singl po skoro třech letech. Mezitím se změnil celej svět. Režisér klipu říkal, že je to fresh! Tak snad nekecal," říká frontman Zeller.

ROZHOVOR | Cocotte Minute, Elektrïck Mann a Vojtaano: Je potřeba zase jednou změnit dějiny

Klip točil Jakub Mahdal, který se v současnosti řadí mezi nejvyhledávanější režiséry. Výrazný vizuál díla dostal navíc díky přítomnosti tanečnice Anny Šitnerové nový rozměr. "Cocotte Minute poslouchám od svých patnácti let a Řeka mě překvapila moderní hudební produkcí, která kapele strašně sedla. Jsem rád, že mě znovu oslovili na natočení klipu, který jsme postavili na ledkovém vizuálu naprogramovaném do rytmu songu. Druhá linie klipu se natáčela pod vodou, což je vždycky zážitek srovnatelný s natáčením filmu, protože nikdy nevíte, co jste vlastně natočili, protože se celou dobu snažíte neutopit,“ říká Mahdal.

I Am Rosie je zpět

Talent elektro-popové scény I Am Rosie se po tvůrčí pauze vrací zpět na scénu. Novinka My Reputation na první poslech zaujme osobitějším a odvážnějším stylem, jasným rukopisem inspirovaným právě slovem "reputace". O vyspělejší sound se spolu s I am Rosie postaral známý producent Boris Carloff ve spolupráci se zpěvačkou Aiko.

V singlu Rosie popisuje, jak se postupně propadla do korporátní společnosti, kde být "jiný" a žít si po svém znamenalo drsné porušení pravidel. To by ale nebyla I am Rosie, aby se svéhlavě nestavěla proti nařízením a pravidlům. Píseň je o tom, jak bojovala sama se sebou a jak se její tehdejší partneři a milenci donekonečna zaobírali jen vlastní reputací a tím, co, kdo a jak ji může ovlivnit.  Zkrátka o tom, jak se lidé snaží přetvařovat a působit navenek.

Blink-182 ohlásili návrat i s Tomem DeLongem

Legendární punk rocková trojice Blink-182 se dala po dlouhých letech dohromady. Tom DeLonge se vrátil, záhy poté kapela oznámila světové turné a vydání nové desky. Její první ochutnávkou je song Edging, který přesně splňuje to, co od něj očekáváte. Pořád cool, pořád lehce na hraně a to všechno i bez toho, že by museli být karikaturou jich samotných. Tenhle návrat bude velká srdcovka. 

Třikrát Redzed je víc, než jeden Redzed

Redzed servíruje videoklipy v rychlém spádu, teď přišel na řadu ten k songu No More Tears In Heaven. Skladba je hudebně trošku jinde, než jsme u Redzeda zvyklí, ale vůbec nejde o špatný směr. O režii klipu se postaral Patrik Soldán. 

Paulie Garand s Majkem Spiritem a Benem Cristovao

Paulie Garand vydal v pátek nové album Amonit. K songu Starkids, ve kterém jsou hosty Ben Cristovao a Majk Spirit, natočil černobílý videoklip, jehož hlavní lokací byl hotel Andaz Prague. Režie se ujal Ondřej Kudyn.

Red Hot Chili Peppers vydali novou desku půl roku po té předchozí

V pátek vydali novou desku Red Hot Chilli Peppers. A to celkem záhy po předchozím albu Unlimited Love z dubna letošního roku. Novinka Return of the Dream Canteen má celkem 17 skladeb. Mezi nimi i song The Drummer, jehož klip vypráví příběh fotografky, která přichází na koncert kapely zrovna ve chvíli, kdy tenhle song začne hrát. Mohlo by se zdát, že klip bude o bubeníkovi kapely Chadu Smithovi, ten je ale po celou dobu v klipu schovaný pod maskou. Režíroval Phillip R. Lopez, který stojí za klipy pro Pussy Riot i Selenu Gomez. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Tommaso Ottomano (Måneskin), Beata Mathe (Thom Artway)
Témata: Kabát, Måneskin, Thom Artway, Cocotte Minute, I Am Rosie, Blink-182, Red Hot Chilli Peppers, Redzed, Ben Cristovao, Paulie Garand, Majk Spirit

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít