VIDEO: Kanibalismus, koncentrační tábory a vidina budoucnosti, to je comeback Rammstein

Vydáno 29.03.2019 | autor: Jiří Staněk

Překročili Rammstein v novém klipu hranici morálnosti a etiky? Myslí si to řada kritiků, včetně Ústřední rady Židů Německa. Ta požaduje odstranění klipu Deutschland z internetu. Skupina je v něm vyobrazená v pruhovaných mundúrech a část hudebníků tvoří nacistickou popravčí četu SS. Za tuto scénu byli obviněna za profitování z obětí holokaustu a výsměch milionům zavražděným lidem.

VIDEO: Kanibalismus, koncentrační tábory a vidina budoucnosti, to je comeback Rammstein VIDEO: Kanibalismus, koncentrační tábory a vidina budoucnosti, to je comeback Rammstein

Někteří členové skupiny mají ve zmíněné scéně na prsou žlutou Davidovu hvězdu a symbol politických vězňů. Rammstein se v klipu objevují v několika etapách Německa počínaje od válek mezi Germány a Římany přes události ze středověku, nacistické koncentrační tábory, komunismus až k současnosti a budoucnosti.

Nové album Rammstein je konečně na spadnutí. Vyjde po deseti letech

Klipem diváka provází tajemná žena, která má vyobrazovat jakousi "vládkyni" Německa, již doprovázi šestice mužů (kapela) všemi etapami.

Videoklip je dílem německého režiséra Specter Berlin. Předpokládané datum vydání bezejmenného alba je 17. května. V Praze uvidíme německou formaci 16. a 17. července. 

text: Jiří Staněk

Témata: Rammstein, Deutschland

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít