VIDEO: Lenka Dusilová cestuje časem. A skončí na smrtelné posteli

Vydáno 04.11.2015 | autor: Ondřej Bambas

V novém videoklipu prožívá Lenka Dusilová tři časová pásma. Jako malá si hraje s kamarádkami na indiánky, v současnosti se prochází po centru Prahy a o čtyřicet let později leží na smrtelné posteli. Píseň Indiánky pochází z loňského alba V hodině smrti s Baromantikou. 

VIDEO: Lenka Dusilová cestuje časem. A skončí na smrtelné posteli Lenka Dusilová s Baromantikou

Do stejné hodiny se Lenka Dusilová dostala i ve videoklipu Michala Matouška, který před rokem uspěl v celosvětové soutěži. Režisér se ztvárněním skladby Dark And Long legendárních Underworld získal hlavní cenu pěti tisíc dolarů a videoklip se zařadil do videografie skupiny. Pro nové video Lenky Dusilové se tentokrát produkce zvětšila a na řadu přišly i digitální triky. V Indiánkách totiž nahlédneme také do časoprostoru.

TOP 10 nejlepších domácích alb roku 2014

V pěti a půl minutě se ocitneme nejdříve v nedaleké budoucnosti, v níž vidíme bezmála osmdesátiletou Lenku ležící na lůžku. Nové technologie v této vizi kontrastují s prostředím barokního zámku Duchcov, který byl pro natáčení vybrán. V tmavých pokojích severočeského zámku se objeví i samotná zpěvačka ze současnosti, kdy přichází navštívit své budoucí já. Přitom prochází zdmi a u postele se setkává s dalšími svými podobami z jiných časových pásem. Ta nejmladší je zobrazena ve videoklipu jako šestiletá dívka hrající si v přírodě na indiánku. Důraz je ve videoklipu kladen na synchronizaci obrazu a zvuku. Naléhavé struny kytar tak doplňují výstřely šípů z dětských luků.

Lenka Dusilová & Baromantika je společně s Mydy Rabycad hlavním zástupcem české hudební scény mezinárodního showcase festivalu Nouvelle Prague. Letošní ročník proběhne 6. a 7. listopadu v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen.

text: Ondřej Bambas, foto: Adam Holý

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít