VIDEO: Oceán a jejich Bludný Holanďan vzpomínají na Petra Muka. Novou desku pokřtí i v Roxy

Vydáno 02.06.2016 | autor: redakce

Skupina Oceán vydává po téměř pětadvaceti letech nové album Ve smíru. Avizuje ho čerstvý videoklip k písni Bludný Holanďan. Tu skupina věnovala Petru Mukovi. Novou desku Oceán pokřtí 15. června v pražském klubu Roxy a poté na dalších dvou koncertech.

VIDEO: Oceán a jejich Bludný Holanďan vzpomínají na Petra Muka. Novou desku pokřtí i v Roxy Oceán vydá novou desku po čtvrt století. Foto: Roman Černý

Jedenáctipísňová studiová novinka vznikla v produkci Armina Effenbergera. "Ve smíru je víc než kdy jindy kolektivní dílo i včetně producenta, který hrál významnou roli,"  podtrhuje přínos producenta Petr Kučera. "Zvukově je to současnost, ale zároveň jsme chtěli navázat na alba z roku 90, 91 a 92.  Tohle album považuju za takový most mezi dobou tenkrát a dobou teď. Vrátili jsme se k tomu, co nás baví, čím žijeme," dodává Jan Vozáry. Výhradním textařem je nejnovější člen Oceánu Petr Hons.

VIDEO: Oceán vydá po čtvrt století novou desku. S Jitkou Charvátovou za mikrofonem se vrací singlem Dante

Oceán pokřtí nové album hned na třech místech: 15. června v pražském klubu Roxy, o týden později (22. 6.) v klubu Fléda v Brně a na 19. srpna je naplánováno speciální vystoupení v Bratislavě.

vložte odkaz, text nemažte

Skupina Oceán vznikla v roce 1985. Během doby svého působení vydala tři alba - Dávná zem, Pyramida snů a 2  ½. Poslední skladbu natočila v roce 1992 a na konci téhož roku odehrála svůj poslední koncert. Během své existence Oceán absolvoval turné po Velké Británii v roli předskokana skupiny Erasure. Působil sice relativně krátce, ale dodneška má silnou fanouškovskou základnu. Ve své době se stal kultem, který ovlivňoval  styl tisíců mladých lidí. Místo po předčasně zesnulém Petru Mukovi zastala zpěvačka Jitka Charvátová. Aktuální sestavu skupiny dále tvoří Petr Kučera (klávesy), Petr Hons (kytara) a Jan Vozáry (bicí).

tz, jm

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít