AUDIO: Red Hot Chili Peppers vyměnili producenta a potěší fanoušky novou deskou. Takhle bude znít

Vydáno 06.05.2016 | autor: redakce

Pětileté mlčení prolomí Red Hot Chili Peppers v červnu novou deskou The Getaway. Jak bude znít, vám možná naznačí první singl Dark Necessities. V diskografii kapely se chystaná novinka liší tím, že jde o první desku Red Hotů za posledních dvacet sedm let, kterou produkoval někdo jiný než Rick Rubin. 

AUDIO: Red Hot Chili Peppers vyměnili producenta a potěší fanoušky novou deskou. Takhle bude znít Red Hot Chili Peppers na nové desce po 27 letech vyměnili producenta

Deska The Getaway vyjde už 17. června. Na jedenácté studiovce s americkou čtveřicí spolupracoval producent Danger Mouse (např. Norah Jones, U2, Gorillaz), mixoval ji Nigel Godrich (např. Radiohead, Paul McCartney, Beck). Pětiminutová píseň Dark Necessities, která k poslechu alba láká, není vyloženým hitem na první dobrou. Je funkově laděná, a i když na ní zanechal Danger Mouse stopy, nijak neodporuje tomu, co kapela vydala v minulosti. 

Red Hot Chili Peppers koncertem podpoří Bernieho Sanderse, kandidáta na prezidenta USA

Předcházející řadovka I'm With You vyšla v roce 2011 a dostala se na první místo albové hitparády v osmnácti zemích světa. Novinku bude skupina propagovat i na koncertních pódiích, přes léto se bude pohybovat hlavně na americkém kontinentě, začátkem června se ale objeví i na dvou obřích německých festivalech Rock Im Park a Rock Am Ring. Daleko to zdejší fanoušci nebudou mít ani na přelomu června a července do polské Gdyně na Open'er Festival.

vložte odkaz, text nemažte

Další evopské termíny budou následovat na podzim, zatím však není jasné, zda se Red Hot Chili Peppers zastaví i v České republice. 

tz, jm

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít