BLOG: I v SuperStar se dají najít drobné poklady

Vydáno 09.11.2015 | autor: Josef Martínek

Televizní adepti na dráhu SuperStar to mají rok co rok se získáním diváků těžší. Aneta Langerová je jenom jedna, a i když se z finalistů pozdějších ročníků nekteří dokázali prosadit, obvykle to nebyli ti, co došli v soutěži nejdál. Minimálně jeden důvod, proč sledovat letošní klání, se však najde. Jmenuje se Emma Drobná a talentu má tolik, že je to na zábavnou televizní soutěž až podezřelé. 

BLOG: I v SuperStar se dají najít drobné poklady Emma Drobná na castingu letošní SuperStar

Pokud nemáte na nedělní večer lepší program, můžete dát (zase) šanci SuperStar. Ne že by se snad z letošního ročníku měly na naši scénu drát zástupy nových hvězd - z těchto očekávání už snad všichni vyrostli. Občas se ale mezi všemi těmi zpěváky a zpěváčky, co sice někdy zpívají krásně, ale většinou nemají schopnost vyšlapat si po skončení vlastní cestičku a autorský um, a tak skončí v dalším Davidově muzikálu, skrývá i pravá perla. 

Schválně - čekali byste, že si některá z finalistek vybere písničku Čerešně Hany Hegerové? A že ji dokonce zvládne dobře zazpívat? Ba co víc, Emma Drobná dokonce dokázala skladbu šansonové legendy i prožít, což se za televizními kamerami Novy vidí málokdy. Z interpretace hodné spíš jazzového klubíku byli evidentně naměkko i porotci, Klárou Vytiskovou s účesem Kazisvěta počinaje, jindy nemilosrdným Palo Haberou konče. Ten už ostatně Emmě před týdnem řekl, že doufá, že tuto soutěž nevyhraje. Narychlo slepenou desku si totiž nezaslouží.

S tímto přáním můžeme jedině souhlasit. Jestliže totiž někdo z letošní finálové sestavy má na to, aby se prosadil "na vlastní triko" a dopracoval se až ke smysluplné kariéře, pak je to tahle drobná rusovláska. 

Navíc se zdá, že by Emma skutečně mohla danajskému daru v podobě vítězství uniknout. 15letý Dalibor Slepčík s vizáží začínajícího Justina Biebera, co zpívá jako Michael Jackson v dětských letech, je totiž pro lovce rychlohvězdiček daleko atraktivnější a rychleji prodejnější zboží. Nakonec, zpívat opravdu umí, na pódiu to rozjíždí slušně a jeho dětský elán je odzbrojující. Těšme se tedy, jaké "vkusné a k jeho věku se hodící" písničky mu naši autoři napíšou a vydají.... Nebo radši ne?

text: Josef Martínek

zavřít