Soud rozhodl: Kesha musí nadále pracovat s Dr. Lukem, který ji údajně sexuálně zneužíval

Vydáno 20.02.2016 | autor: redakce

Popová hvězda Kesha je nadále vázána smlouvou s vydavatelstvím Dr. Lukea, přestože ji měl dnes dvaačtyřicetiletý producent údajně sexuálně i citově zneužívat. Americký soud její žádost o osvobození od podmínek smlouvy zamítl. Celá kauza vyvolala obrovskou odezvu na sociálních sítích. 

Soud rozhodl: Kesha musí nadále pracovat s Dr. Lukem, který ji údajně sexuálně zneužíval Kesha se v soudní síni rozplakala

Osmadvacetiletá Kesha se v soudní síni při vynesení rozsudku dokonce rozplakala. Před budovou soudu na ni čekalo několik desítek fanoušků, kteří jí přišli vyjádřit podporu, zpívali její hity a skandovali heslo Free Kesha. Hashtag #FreeKesha začal následně kolovat všemi sociálními sítěmi. 

POST SCRIPTUM (14): Kariéra Keshy prý definitivně skončila

Zpěvačka tvrdí, že po podpisu smlouvy s vydavatelstvím Dr. Lukea v roce 2005 ji strůjce mnoha světových hitů začal zneužívat jak sexuálně a fyzicky, tak po stránce emocionální. Jeho psychický nátlak byl prý i důvodem, proč trpěla bulimií, z níž se před dvěma lety léčila. Kesha podala na světoznámého hitmakera žalobu na podzim 2014, jeho právníci však argumentovali, že její obvinění jsou pouhým trikem, jak rozvázat smlouvu. Soud jim dal nyní zapravdu a Kesha tak momentálně nemůže bez Dr. Lukea vydávat žádnou novou hudbu. To je pro její další kariéru samozřejmě velký problém, protože jak nedávno sama přiznala - dnešní pop music na nikoho nečeká. 

Kesha uzavřela nahrávací smlouvu s Kemosabe Records v pouhých osmnácti letech. Za pár let se vypracovala mezi přední hvězdy světového popu, jejím největším hitem se stala píseň Tik Tok, která v roce 2010 v USA dokonce překonala rekord v počtu placených stažení za jediný týden - bylo jich přes 600 tisíc. Celosvětově se singlu nakonec prodalo na 14 milionů kopií. 

The Guradian, jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít