Taylor Swift věnuje Keshe čtvrt milionu dolarů na soudní výdaje v boji proti násilníku Dr. Lukeovi

Vydáno 22.02.2016 | autor: redakce

Minulý týden Kesha prohrála řízení, ve kterém žádala soud o předběžné opatření, aby mohla neprodleně ukončit smlouvu s vydavatelstvím Dr. Lukea, mužem, který ji údajně zneužíval. Po vynesení rozsudku se na její stranu postavila celá řada kolegyň z branže. Včetně všemocné Taylor Swift - ta Keshe dokonce věnovala čtvrt milionu dolarů na náklady dalšího soudního řízení.

Taylor Swift věnuje Keshe čtvrt milionu dolarů na soudní výdaje v boji proti násilníku Dr. Lukeovi Kesha po skončení soudního jednání

Keshy se zastaly také Lorde, Demi Lovato, Kelly Clarkson nebo Lady Gaga. Ta na Twitteru uvedla: "Na celém světě jsou lidi, kteří tě milují, Kesho. A jsem opravdu ohromena tvou statečností." To Taylor Swift šla v podpoře ještě dál a rozhodla se kolegyni věnovat nemalý finanční obnos.

Soud rozhodl: Kesha musí nadále pracovat s Dr. Lukem, který ji údajně sexuálně zneužíval

Čtvrt milionu amerických dolarů se zpěvačce může skutečně hodit, protože jak sama před časem přiznala, současná situace má neblahý dopad na její kariéru. V době, kdy lidé volají po stále nových popových hvězdách, se na ty staré rychle zapomíná. Kesha nenahrála žádnou desku od roku 2012 a v současnosti nemůže vydávat novou hudbu bez dohledu vydavatelství Dr. Lukea a Sony Music. Podle smlouvy je u nich vázána na dalších šest alb.

Kesha podala žalobu na Dr. Lukea za sexuální, fyzické a emocionální zneužívání v roce 2014, od té doby se spor vleče. Předběžné opatření soud sice zamítl, boj Keshy s právníky producentské hvězdy ale bude pokračovat.

Rolling Stone, jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít