Christina Grimmie: Ta, co se proslavila vlastní smrtí

Vydáno 18.06.2016 | autor: David Stoklas

Americká zpěvačka Christina Grimmie oslavila letos v březnu své dvaadvacáté narozeniny. Po hlavě se vrhla do hudebního světa, její dobře nastartovaná kariéra však skončila děsivě rychle. Na autogramiádě po jejím koncertě ji postřelil ozbrojený šílenec a střelným zraněním posléze v nemocnici podlehla.

Christina Grimmie: Ta, co se proslavila vlastní smrtí Christina Grimmie zkoušela štěstí v soutěži The Voice

Smrt si říká rock'n'roll - Christina Grimmie (249.)

Internet v dnešní době poskytuje nebetyčné množství možností a je na každém, jak je využije. Nabízí příležitost se proslavit, avšak jeho všeobecná dostupnost přináší i širokou konkurenci. Christina Grimmie patřila mezi ty šťastné, kteří nezapadli v šedi průměrnosti. Její videa sbírala milióny zhlédnutí. Už v dubnu roku 2013 její kanál plný coverů od jmen jako Miley Cyrus, Nelly, Sia a dalších odebíralo přes dva milióny lidí. Osud tomu tak chtěl, aby si jí díky tomu všimla matka Seleny Gomez Mandy Teefey, jejíž manžel se zanedlouho měl stát Christininým manažerem.

Talent, který už nerozkvete: TOP 5 pěveckých výkonů zavražděné Christiny Grimmie

Grimmie se narodila v roce 1994 v New Yersey. Když jí bylo šest, s pomocí otce začala rozvíjet svůj talent. A jak už to tak bývá, z jejich domova se stalo skladiště hudebních nástrojů. Christina si ale nakonec v deseti letech oblíbila klavír. I přesto, že pravidelně chodila na klavírní lekce, prohlašovala, že hraje prostě podle ucha.

Z INTERNETU DO TELEVIZE

V devatenácti mnozí vylétají z rodinných hnízd, plánují vysokou školu nebo prožívají první pracovní zkušenosti. Christině vyšlo její debutové album s názvem With Love. O promo se z části postarala již zmíněná Selena Gomez, na jejímž turné po USA a Kanadě předskakovala. Kritika na její účet utrousila, že jde o průměrnou desku, avšak od jejích prvních singlů je vidět znatelný pokrok. S takovými slovy mohla být mladá a nadějná zpěvačka vcelku spokojena.

POST SCRIPTUM (50): Tragédie jménem Christina Grimmie: Kolik obětí ještě padne, než USA začnou regulovat zbraně?

Americká televize NBC pořádala v roce 2014 už šestý ročník pěveckého klání The Voice a Christina se stala jednou ze soutěžících. Pod dohledem trenéra Adama Levina z Maroon 5 se s pomocí skladeb od Miley Cyrus, Taylor Swift nebo Katy Perry dostala až mezi tři nejlepší. To byl moment, kdy se stala veřejně známou. Už věděla, že má před sebou slibnou kariéru. Po soutěži se jí ozvalo hned několik nahrávacích labelů, ze kterých si nakonec vybrala Island Records. Spolupráce dlouho netrvala, po roce od nich odešla a oznámila, že koncem roku 2015 se fanoušci dočkají další desky. Ta nakonec nevyšla. Až letos v únoru vydala čtyřskladbové EP a pojmenovala ho Side A. Dalo se tak trochu očekávat, že Side B na sebe nenechá dlouho čekat. Nakonec bohužel nepřišla.

NA MUŠCE ŠÍLENCE

10. června 2016 vešel sedmadvacetiletý Kevin James Loibl do divadla The Plaza Live v Orlandu na Floridě se dvěma střelnými zbraněmi a velkým loveckým nožem. Během autogramiády, kdy Christina podepisovala kartičky a merch svým fanouškům, po ní třikrát (některé zdroje uvádějí dokonce pětkrát) vystřelil. Poté otočil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. Christinu okamžitě převezli do nemocnice, ale po několika hodinách zraněním podlehla. O motivech patrně šíleného Loibla se prozatím nic neví. Desítky lidí byly svědky naprosto hrůzného činu. Napříč hudebním světem se nesla vlna solidarity. Kondolence vyjádřili Pharrell Williams, Gwen Stefani nebo její kouč z The Voice Adam Levine, který se nabídl, že zaplatí její pohřeb.

vložte odkaz, text nemažte

I když byla nesmírně talentovaná, měla geniální hlas a ohromovala svou krásou, osud tomu tak chtěl, že nejvíc ji proslavila až vlastní smrt. Takový cejch chce asi málokdo. Už navždy bude vnímána jako ta, jež se stala obětí šílence.

Témata: Christina Grimmie, střelba v Orlandu, Miley Cyrus, Adam Levine, Pharrell Williams, Selena Gomez

zavřít