Na co se těšit v listopadu: Harlej oslaví 25 let, Mig 21 pokračují v turné, Tata Bojs pokřtí album a Adele vydá očekávanou desku

Vydáno 01.11.2021 | autor: Barbora Kubalová

Sychravý listopad přímo vybízí k tomu, abychom vyrazili za dobrou hudbou někam do klubu nebo i do většího sálu. Zatímco Gaia Mesiah a Harlej budou tento měsíc oslavovat výročí, Tata Bojs a Viktor Sheen budou opožděně křtít loňské desky. Koncert si ale můžete vychutnat i v pohodlí kinosálu, a to rovnou legendární The Doors. Adele fanoušky zase potěší novým albem.

Na co se těšit v listopadu: Harlej oslaví 25 let, Mig 21 pokračují v turné, Tata Bojs pokřtí album a Adele vydá očekávanou desku Na co se těšit v listopadu: Harlej oslaví 25 let, Mig 21 pokračují v turné, Tata Bojs pokřtí album a Adele vydá očekávanou desku

The Doors: Live at the Bowl ’68
4. 11. 2021

Koncert v Hollywood Bowl, který proběhl 5. července 1968, byl jediným koncertem The Doors, který kapela nechala úplně celý zaznamenat filmovými kamerami. Záznam byl poprvé vydán už v roce 1987. Nyní, u příležitosti 50. výročí vydání alba L. A. Woman, si ho budeme moci vychutnat pečlivě zremasterovaný Brucem Botnickem, původním zvukovým inženýrem kapely, který právě toto vystoupení v roce 1968 nahrával. Jedinečný pohled na The Doors ve vrcholné formě si můžeme vychutnat na plátně kin od 4. 11. 2021.

Mucha + Bijouterrier
5. 11. 2021, Garage Club, Ostrava

Organizátoři z Garage Clubu v Ostravě se rozhodli spojit dva několikrát přesouvané koncerty do jednoho československého večera "věnovanému drsným zpěvačkám". Nikola Mucha už s kapelou po covidu a porodu opět obráží pódia, v Garage Clubu se představí poprvé. Ze Slovenska dorazí Bijouterrier v čele s Zitou Rigondeaux. Tyto dvě zpěvačky rozhodně nejsou žádné křehké květinky, takže můžeme očekávat pořádnou párty. Mimo běžné vstupenky jsou k dostání i speciální balíčky s VIP místy, ubytováním a snídaní ve stylovém Retro Hotelu Garage.

Tos posrals! Mucha dvakrát rozdováděla publikum v pražském Café V lese

Cocotte Minute, turné

Cocotte Minute přepisují na svém turné dějiny folku. Metalisté totiž vzali do rukou španělky a pojali šňůru akusticky. Zároveň v duchu hesla "Metal dětem!" upozorňují, že je toto turné ideální příležitostí vzít na Cocotty svoje děti, prarodiče a veškerou "vozejčkářskou a oberlenou chátru" z okolí, protože nehrozí, že "by dostali nakládačku v kotli. Maximálně dostanou gulášovej nášup z kotlíku, jestli to kapela mezitím v backstage nesežere všechno úplně sama."

SOUTĚŽ: Cocotte Minute acoustic tour

13.11. Svitavy /Tyjátr
16.11. České Budějovice /Fabrika
26.11. Chrudim /R Klub
27.11. Hořovice / Labe
3.12. Děčín / Le Garage Noir
4.12. Praha / Akropolis
9.12. Bratislava /Randal Club
10.12. Brno / Melodka
11.12. Ostrava /Barrak

Harlej - 25 let
13. 11. 2021, Forum Karlín

Velká oslava 25 let kapely Harlej musela být, stejně jako skoro všechny loňské akce, odložena na letošek. Konečně se můžeme těšit na obrovskou show s největší scénou, jakou kapela kdy vyvezla na turné, LED projekci a samozřejmě nebudou chybět ani speciální hosté. Jako předkapela zahraje spřátelená skupina Jaksi Taksi.

Bittová, Dusilová, Načeva Spolu Naposledy
15., 18., 19. a 20. 11. 2021, Sono centrum Brno, Palác Akropolis Praha

Projekt Spolu tří fenomenálních a žánrově hodně odlišných zpěvaček byl poprvé uveden v roce 2017. Protože se toto miniturné setkalo s obrovským úspěchem, nezůstalo jen u jednoho opakování. Letošní série koncertů ale nese podtitul Naposledy. Pokud jste tyto tři dámy společně na jednom pódiu ještě nezažili, máte tedy již opravdu poslední příležitost to napravit, a to buď 15. listopadu v Brně nebo na jednom ze tří pražských koncertů v Paláci Akropolis. Vstupenky jsou k dostání na webu projektu.

Viktor Sheen - křest alba Barvy
16. a 17. 11. 2021, Roxy Prague

Viktor Sheen přestal kolem sebe vidět Černobílej svět a teď už vnímá i jeho Barvy. Loňská deska překonala během dvaceti hodin od svého vydání hranici milionu streamů, druhý milion pak získala ještě v kratší době. To jsou čísla na tuzemské scéně dosud nevídaná. S podobným úspěchem se setkal i křest, kterého se deska konečně dočká 16. listopadu. O lístky byl tak velký zájem, pořadatelé proto přidali i druhý termín na 17. listopad, který je už ale také beznadějně vyprodaný.

Koncert pro budoucnost
17. 11. 2021, Václavské náměstí

Pravidelná oslava svobody a demokracie, která symbolicky probíhá na Václavském náměstí, bude letos spojena s připomínkou deseti let od úmrtí Václava Havla. Kromě mnoha hudebních vystoupení se můžete těšit i na řečníky z různých oborů. Program koncertu se teprve postupně odhaluje, prvními ohlášenými jmény jsou zatím Jana Kirschner a Michal Hrůza.

The Dead South
20. 11. 2021, Forum Karlín

Kanadská folk-bluegrassová čtveřice vyráží na opožděné turné po střední Evropě a nevynechá ani pražské Forum Karlín (nyní už zcela vyprodané). Kapela, která sama sebe popisuje jako "zlé dvojče Mumford & Sons", prorazila s hitem In Hell I`ll Be In a Good Company. Od té doby stihla vydat tři studiové desky a aktuálně připravuje dvoudílné vydání coververzí pod názvem Easy Listening for Jerks Part I and II.

Podzimní tour Mig 21

"Chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova" je na turné k čerstvě vydané desce Džus noci. Vedle osvědčených hitovek (kalhotky určitě opět létat budou) se tak můžete těšit i na nové songy. Během listopadu zavítají do Karlových Varů, Brna (na Flédě to rozbalí hned dvakrát), Liberce, Pardubic, Ostravy a vše uzavřou třemi koncerty v pražském Lucerna Music Baru. Zpěvák Jiří Macháček to v pozvánce na tour shrnul stručně a jasně: “koukejte přijít.” 
V koncertní prezentaci albové novinky pak budou "Migové" pokračovat i na jaře: například 1. dubna je uvidíte v plzeňském DEPO2015 na oslavách 30 let Žebříku.

Mig 21 vyrazili na turné, ve Svitavách předvedli s kalhotkami nad pódiem energickou show

Gaia Mesiah - 20 let - Let’s Go People 2021

I Gaia Mesiah pilně koncertuje. Jak napovídá název turné 20 let - Let’s Go People 2021, kapela slaví dvacet let od svého prvního koncertu. Kromě velké oslavy v Paláci Akropolis, která proběhne 10. listopadu, navštíví formace i Tábor, České Budějovice, Most a další města.

Živelní Gaia Mesiah přivezli do Ledáren Braník pozitivní energii

Tata Bojs - křest desky Jedna nula
30. 11. 2021, O2 Universum

Album Jedna nula už vyšlo před rokem, kdy také bylo pokřtěno virtuálně. Živého křtu se vší parádou se dočká až teď, a to v prostorách O2 Universum. Že se kapela umí kamarádit s nejmodernějšími technologiemi, dokázala mimo jiné právě během lockdownů. Nepřekvapí tedy, že si i pro svůj nejdůležitější letošní koncert připravila originální scénu se speciální LED obrazovkou a chytrými světly. Jako host kapelu doplní Emma Smetana.Vstupenky jsou k dostání na webu pořadatele.

Příběh českého hitu: Tata Bojs - Tanečnice

Adele - 30
19. 11. 2021

Na závěr ještě jedna netrpělivě očekávaná albová událost. Po dlouhých šesti letech Adele vypustila do světa singl Easy On Me, který je předzvěstí chystaného alba, tentokrát nazvaného číslovkou 30. Podle prvních ohlasů můžeme čekat jak typické klavírní balady, tak i pro Adele neobvyklé elektronické skladby s nádechem retra. Můžeme se tedy těšit na 19. listopadu. A kdyby se vám náhodou album nechtělo poslouchat, ireport.cz pro vás bude mít recenzi.

Text: Barbora Kubalová, foto: Universal Music, Michal Ivanega, Lukáš Knoll, Iveta Valentová
Témata: The Doors, Mucha, Harlej, Viktor Sheen, The Death Sound, Cocotte Minute, Mig 21, Gaia Mesiah, Tata Bojs, Adele

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít