Irský písničkář David Keenan, jehož fanoušek je i Glen Hansard nebo Hozier, se představí v Chapeau Rouge

Vydáno 19.08.2019 | autor: redakce

David Keenan je vycházející písničkářská hvězda z Irska, kterého si přizvali na koncerty Passenger, Glen Hansard nebo Hozier. V pražském klubu Chapeau Rouge představí 28. března 2020 svou plánovanou debutovou desku.

Irský písničkář David Keenan, jehož fanoušek je i Glen Hansard nebo Hozier, se představí v Chapeau Rouge Irský písničkář David Keenan, jehož fanoušek je i Glen Hansard nebo Hozier, se představí v Chapeau Rouge

K popularitě umělci pomohl náhodný taxikář, který mladíka s kytarou před čtyřmi lety požádal, aby mu při jízdě něco zahrál. Taxikář nahrávku sdílel na sociálních sítích a virální skladbě El Paso zajistil vstupenku do irských rádií. V současnosti chystá Keenan debutové album, které představí i na svém prvním pražském samostatném koncertu: „Bude to dokument o mých zážitcích s lidmi obsahující kruté i krásné příhody," prozradil.

Brněnskému Sonu popřál k narozeninám Glen Hansard, přivezl tříhodinový koncert

David Keenan svými poetickými texty kreslí hudební obrazy, kterými navazuje na ostrovní písničkářkou tradici. Přesto si ponechává vlastní osobitý styl, pro který si ho oblíbili tisíce fanoušků. Hudebník Glen Hansard o něm tvrdí, že patří k nejlepším písničkářům, které zná a že bychom mu všichni měli dát šanci. V Praze se letos představil na hlavním pódiu festivalu United Islands.

Vstupenky za 290 Kč budou k dostání od 19. srpna na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Text: TZ

Témata: David Keenan, Glen Hansard, Hozier, Passenger, Chapeau Rouge, koncert

zavřít