Kauza Support Lesbiens: Kryštof Michal se znovu opřel do Hynka Tomana, ten mu oponuje

Vydáno 25.10.2016 | autor: redakce

Spory kolem ochranné známky Support Lesbiens pokračují. Před pár dny se k novým skutečnostem vyjádřil Kryštof Michal, bývalý člen skupiny a dnes zpěvák Portless, když svého někdejšího spoluhráče Hynka Tomana označil za "pravomocně odsouzeného defraudanta". Jak ale Toman uvádí, jedná se prý o dezinterpetaci. Původní Support Lesbiens se rozdělili v roce 2012 a neshodli se na dalším používání názvu. 

Kauza Support Lesbiens: Kryštof Michal se znovu opřel do Hynka Tomana, ten mu oponuje Support Lesbiens v současné sestavě

Kryštof Michal vypustil do médií informaci, že Toman byl odvolacím soudem pravomocně uznán vinným za to, že na sebe převedl ochrannou známku se jménem bandu, přestože na to neměl právo. Dostal pokutu a Michal ho teď chce žalovat, prý až o miliony. 

LIVE: Support Lesbiens v Lucerna Music Baru dokázali, že změny jim prospěly

"Hynek je v tuto chvíli pravomocně odsouzený defraudant, soud potvrdil, že zpronevěřil majetek. Jednou bude muset zalézt do škarpy. Vše zásadně směřuje k tomu, že se mi jednou podaří znemožnit mu používat značku Support Lesbiens. V odůvodnění mě soud sám nabádá, abych teď u občanskoprávního soudu uplatňoval svá práva a dosáhl odškodnění. To se teď chystá. Můžu požadovat až milióny," uvedl Kryštof Michal.

vložte odkaz, text nemažte

K tomu se vyjádřil i Hynek Toman. "Kryštof se např. v poslední době neustále odvolává na údajnou domluvu, že po rozpadu kapely nikdo z nás nebude známku užívat. Ale taková dohoda NIKDY neexistovala. Kdyby ano, neptal by se mě Kryštof kdysi dávno, ještě před všemi soudními tahanicemi, za kolik jsem mu ochoten známku prodat...?! Podobných lží jsem od něj slyšel a četl za uplynulé tři roky nespočet a nestojí mi za to je vůbec komentovat. Jediné, k čemu se chci vyjádřit, jsou neustále záměrně překroucené zprávy, že jsem prohrál soud o známku. Proto znovu opakuju - to je lež! Městský soud v Praze už v létě loňského roku rozhodl, že známka zůstává v mém vlastnictví. A na tom se dodnes nic nezměnilo."Soud, který Toman prohrál, nesouvisí s vlastnictvím známky. "V něm se jednalo o obchodní činnost FIRMY Support Lesbiens s.r.o. Ano, tady jsem prohrál a dostal jsem pokutu, kterou jsem v dané lhůtě uhradil. Pokutu splatnou státu a nikoliv Kryštofovi, jak bývá opět chybně interpretováno. To jsou jediná a zcela nezpochybnitelná fakta vyplývající z rozsudků obou soudů a jako taková jsou kdykoliv doložitelná. Vše ostatní jsou pavlačové drby a já nemám semebenší chuť ani potřebu s Kryštofem tenhle mediální match hrát," dovysvětlil.

foto: archiv kapely (Support Lesbiens), Michaela Hermína (Portless)

Témata: Support Lesbiens, Portless, Hynek Toman, Kryštof Michal, spor o značku, soud

zavřít