LIVE: Návrat Guns N' Roses? Na Coachelle si sáhli na dno

Vydáno 12.05.2016 | autor: Nicola Bernard

V půvabném prostředí Kalifornie proběhl v dubnu jeden z nejslavnějších světových festivalů - Coachella. Hlavním symbolem byly především klobouky, květinové čelenky a háčkované oblečení ve westernovém stylu. Třešničkou na dortu byl očekávaný koncert obnovené sestavy Guns N' Roses. Jen škoda že Axl Rose musel koncert prosedět. 

LIVE: Návrat Guns N' Roses? Na Coachelle si sáhli na dno Guns N' Roses za sebou mají návrat na pódia, na chvalozpěvy je ale ještě čas

GUNS N' ROSES
COACHELLA, KALIFORNIE
23. 4. 2016

Už po příjezdu na festival bylo jasné, že se na Coachellu v hojném počtu sjeli nejen fanoušci výborných zpěvaček, jako jsou Sia nebo Ellie Goulding, ale především milovníci tvrdé muziky vítající velký návrat oblíbených Guns N' Roses. Skupina se po sporech dala dohromady po dvaceti letech, naposledy před letošním dubnovým comebackem společně koncertovali v roce 1993. 

ROCKBLOG: Coachella 2016: Krásy Kalifornie, místní speciality a střípky před koncertem Guns N' Roses

I my jsme zavítali do klidné čtvrti tzv. "bohatých dětí" v městečku Indio v Kalifornii především kvůli Guns N' Roses. Krátce po příletu do Ameriky a příjezdu na místo konání jsme vstoupili mezi prvními do zóny pro novináře a taky na festival jako takový. Chvíli po nás na místo přijel i obrovský černo-žlutý autobus nesoucí nápis Welcome To The Jungle a velkým logem "Gunsnů" v pozadí.AXL PŘIJEL POZDĚ

První, kdo opustil autobus a nadechl se čerstvého kalifornského vzduchu, byl Slash. Chvíli před tím, než zavítal k nám do press zóny, se usmál a za branami čekajícím nedočkavcům zamával. Jediný, kdo na festival nedorazil společně s kapelou, byl (ne)očekávaně nynější frontman Guns N' Roses i AC/DC Axl Rose. Omlouvala ho údajná účast na konferenci AC/DC, s nimiž se domluvil na absolvování evropského turné. Konference se konala odpoledne v nedalekém Los Angeles. 

vložte odkaz, text nemažte

Po pár hodinách přišla konečně "hodina H" a na hlavní Cechve stage se začalo dít něco skvělého. O úvod se postaral Slash se svou kytarou. Axl totiž neměl zpoždění jen co se týče příjezdu na festival, ale opozdil se i na začátku koncertu. Fanouškům se omluvil s odvoláním na zmiňovanou konferenci. Zpoždění bylo prominuto ve chvíli, kdy přišel čas na efekty. Oheň, pára a konfety s nápisem GnR pro začátek show v doprovodu charakteristického Axlova hlasu byly zkrátka neuvěřitelné. Už během prvních pár minut přesvědčili fanoušky o tom, že s hudbou opravdu přitvrdili. Přesně tak, jak to kdysi psali na svém Twitteru - riffy u prvních dvou pecek It's So Easy a Mr. Brownstone toho byly důkazem.

Axl Rose si zlomil nohu, s Guns N' Roses koncertuje vsedě

CHYBĚL ROSEŮV ELÁN

Koncert ale nepřinesl momenty, které jsme my, fanoušci mladšího věku, mohli vidět po rozpadu kapely akorát tak z videí. Axl Rose, který se proslavil především svými psími kusy na pódiu, totiž musel kvůli poranění nohy celou show prosedět na svém rock'n'rollovém trůnu. "Ačkoliv mám špatný pocit z toho, že tady sedím na zadku, jinak to asi nezvládnu," řekl Rose s úsměvem hned na začátku a promlouval k fanouškům dále: "Za to tu pro vás mám ale jedno veliké překvapení."Nikoho by nejspíš nenapadlo, že dřív, než bys řekl "Coachella", se na pódiu objeví i Angus Young. Dav byl šokován, v jak skvělé formě se představil jednašedesátiletý hyperaktivní kytarista AC/DC. Zatímco Rose si sáhl společně s kapelou na dno a byl nucen zůstat sedět po celou dobu koncertu, Angus Young udělal hodně proto, aby vykompenzoval Axlovo poranění. Fanouškům ukazoval svůj tzv. Chuck Berry styl, v rámci něhož chodil po celém jevišti - v tu chvíli už zněly Whole Lotta Rosie a nebo Riff Raff (obě písně jsou z éry Bona Scotta).

Čtrnáctý track v pořadí byl ten snad nejvíce očekávaný - Sweet O' Child Mine. V tu chvíli se ozývaly chorály nadšených fanoušků a viděli jsme několik desítek tisíc světýlek od zapalovačů. Taková harmonická atmosféra nebyla na festivale nikdy předtím jako právě v den koncertu GnR.

Celkem jsme slyšeli 25 songů, z toho zhruba polovinu doplnily pompézní efekty - od ohně po konfety s nápisem a logem kapely. Z festivalu jsme odjížděli spokojení a těšíme se, až Guns N' Roses ohlásí i evropské turné. Axla můžete už předtím vidět 22. května v Letňanech, kde vystoupí s AC/DC

text: Nicola Bernard, foto: Coachella

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít