LIVE: O5 a Radeček se na střeše dotkli pražského nebe

Vydáno 19.05.2016 | autor: redakce

O5 a Radeček se své aktuální turné rozhodli odehrát Na střechách. Pražská zastávka připadla na Café Vítkov, kde akustické hraní doprovázela příjemná nalada. Hostem byl sympatický písničkář Pokáč

LIVE: O5 a Radeček se na střeše dotkli pražského nebe Koncert na střeše se fanouškům líbil

O5 A RADEČEK, POKÁČ
CAFÉ VÍTKOV, PRAHA
18. 5. 2016

VEČER OTEVŘEL POKÁČ

Nejprve zahrála relativně nová tvář na hudební scéně, a to písničkář Pokáč, který je hostem turné Na střechách. Představil svoje hity jako například Ekosong, který mu někdo přejmenoval na Alkoholsong, a Pohádka, která zazněla na konec. Zavzpomínal na historku, kdy koncertoval v České Třebové, kde mu vnutili jako hosta místního zpívajícího vietnamského kuchaře. Ten zpíval starší zlidovělé a folkové písně - a tím pádem sklidil větší ohlas než samotný Pokáč, lidé se ho nemohli nabažit a skandovali, že ho chtějí zpět na pódium.

FOTOREPORT: O5 a Radeček Na střechách: v pražském Vítkově vládla pohoda, podpořil ji i PokáčŠumperská skupina O5 a Radeček zvaná též jako Radečkové nastoupila v dobrém rozpoložení. Zahrála tématicky svůj velký první známý hit Praha. Zpěvák Tomáš Polák si uvědomil, že je trapné vystupovat v Café Vítkov v prostorách Národního památníku na Vítkově, protože mají všichni členové modrou knížku díky tátovi od Radka Sekyry, který je doktorem. Zpěvák též poznamenal, že se špatně tancuje na kamenech, které byly pod nohama, a že fanoušci nemají přelézat zábradlí, mohlo by se jim něco stát. Jsou totiž rádi za každého fanouška, který se počítá.

vložte odkaz, text nemažte

KONCERT PLNÝ HISTOREK

Kapela přišla také s originálním nápadem v podobě vydání speciálního zpěvníku s jejich písničkami pro toto miniturné. Lidé si tak mohli zazpívat přímo s nimi. Zpěvník byl k dostání zadarmo. Zpěvák byl upovídaný a chrlil jednu historku za druhou. Zavzpomínal na účast v různých televizních zábavných estrádách, včetně Zlaté mříže a v pořadu pro ženy Sama doma, který zrovna měl originální téma vaginální obtíže, kde přispěli svou trochou do mlýna. Nyní je zvou do pořadu znovu s dalším neméně zajímavým tématem o nadýmání. Zmínil se o historce, kdy je měl Radek naložit, zapomněl na to a zjistil to až po čtyřiceti kilometrech, když si uvědomil, že jsou všichni nějak potichu. Mluvil ale i o svém bratrovi - Ondřejovi Polákovi, který kdysi složil písničku pro Vitanu, bohužel však marně, firma si ji v rámci svého reklamního spotu nevybrala.

ZAZNĚLI I COLDPLAY

Před vánoční písní Prázdné lahve rozdal Radek lidem prskavky, které symbolicky zapálili. Před menší pauzou zahráli písničku Fix You, kterou nahráli v rámci akustického koncertu pro Óčko. Bravurně ji zazpíval samotný Radek. Během pauzy stihli natočit spot pro televizi a pak se zvesela pokračovalo.

Písní Veselé klobouky zavzpomínali i na Ice-B z kapely Elektrïck Mann, který jim tuto píseň otextoval, už půl roku ale není mezi námi. Duet Zůstaň místo Kláry Vytiskové zazpívala divačka Lenka, která má babičku v Šumperku a hrdě přijala výzvu zpěváka ke společnému vystoupení.Nakonec zazněla rádiová hitovka Vloupám se a O půl páté. Lidé si vyžádali přídavek v podobě songu DJ Joe.
Během akustického turné je doprovází na klávesy Josef Macek. Na konci zpěvák Tomáš podotkl, že není jednoduché hrát na střechách, když všichni členové trpí závratěmi. Divákům se ale hlava určitě nezatočila - takhle vlídně pojatý koncert v neformálním kamarádském prostředí se vidí málokdy. 

text: Hana Bukáčková, foto: Lukáš Loužecký

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít