LIVE: Simply Red utopili své narozeniny v pomalém tempu

Vydáno 27.10.2015 | autor: Daniel Maršalík

Kapela Simply Red své třicáté narozeniny oslavila comebackem, deskou s novým materiálem (Big Love) a koncertním turné, v jehož rámci zavítala i do pražského Fóra Karlín. Britové se tak do našeho hlavního města vrátili počtvrté a opět s palbou největších hitů.

LIVE: Simply Red utopili své narozeniny v pomalém tempu Simply Red utopili své narozeniny v pomalém tempu

SIMPLY RED
FORUM KARLÍN
26. 10. 2015

Oproti posledním dvěma zastávkám k albu Greatest Hits nyní Simply Red zvolili jinou dramaturgii. Začátek obstaralo video mapující nejzásadnější momenty z třicetileté historie skupiny kolem zrzavého zpěváka Micka Hucknalla. Během projekce se na jeviště dostavili muzikanti, jako poslední Mick s akustickou kytarou. Sám si vystačil na úvodní Holding Back the Years, čímž naznačil, kdo je tady šéf a na koho platící diváci přišli. Pak se přidala i kapela a spustila sérii balad. První polovina plynula v pomalém, maximálně středním tempu. Zazněly například hity Home,  Say You Love Me nebo Never Never Love Me.

Frontman Mick Hucknall mezi písněmi občas zavzpomínal na dobu vzniku jednotlivých písní a skladbu For Your Babies věnoval bubeníkovi Romanovi Rothovi, kterému se den před vystoupením v Praze narodilo dítě. Celkově ale koncert začal velmi sterilně. I strohá, ale velmi vkusná scéna, které dominovaly tři projekční obrazovky a obří plachta naznačovaly, že aktuální program Simply Red je spíše pro divadla nebo velmi komorní sály.

RECENZE: Simply Red dělají hudbu stále s láskou

Oživení nastalo až při jedenácté skladbě v pořadí (Your Mirror), kdy Britové konečně trošku šlápli na pedál. Střední tempo ale mockrát neopustili. Věkově velmi různorodé publikum se s postupujícím časem, ale i vyšším BPM víc probouzelo a víc fandilo. Největší ovace si vysloužily osvědčené hity Stars, Sunrise a Money's Too Tight (To Mention). Čtyři přídavky byly rozděleny do dvou částí. Načala je jediná novinka Shine On. Na úplný závěr zazněly Something Got Me Started, která ale nevyužila svůj potenciál, a If You Don't Know My By Now, kterou obecenstvo odzpívalo spolu s Mickem.

Kapela odehrála svoje bez jediného zaváhání. Trošku unaveněji působil Mick Hucknall, přesto jako vždy zněl téměř jako na studiových deskách. Ta dokonalost, jakou Simply Red pravidelně předvádějí, zavání občas trošku nudou. I po třiceti letech, kdy kapelou prošlo mnoho členů, zůstává fakt, že Simply Red jsou vlastně Mick Hucknall a jeho zaměstnanci, kteří odvádějí špičkový výkon. Jiné už to nebude. Co kapelu čeká po skončení turné, ví asi jen on sám. Každopádně ve Fóru Karlín se loučil s nadšeným publikem slovy: "Uvidíme se za deset let.“

Setlist: Holding Back the Yars, Sad Old Red, Home, Say You Love Me, For Your Babies, Youve Got It, So Not Over You, Enough, Never Never Love, It's Only Love, Your Mirror, Stars, Thrill Me, The Right Thing, Come to My Aid, Fake, Sunrise, Money To Tight (To Mention), Shine On, Fairground, Something Got Me Started, If You Dont Know My By Now,

text: Daniel Maršalík, foto: Karel Šanda (Live Nation)

 

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít