LIVE: Voxel, UDG a Xindl X srší na Společném turné energií i humorem

Vydáno 25.02.2016 | autor: Hana Poláchová

Společná turné českých kapel jsou v poslední době na naší scéně častým jevem. Spojili se i Voxel, UDG a Xindl X. Svou šňůru pojmenovali trefně a jednouše - Společné turné. Poprvé v této sestavě vystoupili v Olomouci. 

LIVE: Voxel, UDG a Xindl X srší na Společném turné energií i humorem Na Společném turné je veselo

VOXEL, UDG, XINDL X
U-KLUB, OLOMOUC
24. 2. 2O16

Večer odstartoval písničkář Voxel, který měl s sebou jen dva spoluhráče: kytaru a looper. Už od první písničky byla v klubu velmi příjemná atmosféra, zpíval celý sál. Zpěvák vsadil na osvědčené hity Superstar, Trip, Miguel, nechyběly ani o nové úryvky obnovené 4 akordy, ve kterých dokazuje, jak jsou si známé hity podobné. 

Warm Up Žebříku obstarali Voxel a Sabina Křováková. Do Plzně přivezli písničky i dobrou náladu

UDG v nejbližších dnech vydávají nové album Emotikon, a tak poprvé veřejně odehráli čtyři nové písničky. Diváci však vyžadovali hlavně skladby léty ověřené, Duše slečny Mai, Chimér a Kiss, Kurtizána nebo Zpěvy deště rozhýbaly skoro všechny. Hvězdář na závěr byl tradičním příjemným bonusem.

UDG interview: Při koncertě jsme jednou vlezli do vody, do který se nikdo asi 30 let neopovážil ponořit nohuS novým albem finišuje i Xindl X, který také představil tři nové písně. Vystoupil s celou kapelou, uvedl se písní V blbým věku. Pro absenci Mirky Miškechové na turné bohužel nezazní Cudzinka v tvojej zemi, přesto měl koncert spoustu energie. Nebyl žádný prostor k vydechnutí, Xindl velmi brzy propotil triko. S nadsázkou připomněl, že se blíží Vánoce, když zahrál koledu Štědrej večer nastal. Všichni kromě bubeníka zatancovali jako medvěd, taktéž zazněla "arabská lidovka" Láska v housce nebo Anděl.

Po závěrečném aktuálním singlu Na vodě přišli na pódium Voxel a Petr Vrzák a zazpívali společně Trip. Nebyla to ale žádná tečka, program pokračoval dál. Překvapením byl Voxel za bicími, který odehrál skladbu Cowboy hip-hop společně s bubeníky obou kapel. Téměř čtyřhodinový "minifestival" ukončil Xindl X se svým Casiem, pódium bylo na takovou show skoro malé. Zpěvák během skladby představil, s humorem sobě vlastním, všechny muzikanty. Jugi si s rozběhem skočil do lidí, Volt házel kytarou.

Všechno ale jednou končí, v tomto případě to bylo krátce po půlnoci. Energie byla ten večer hmatatelná, fanoušci odcházeli nadšení, přídavku jsme se však už nedočkali. Tak třeba na některém z dalších koncertů Společného turné.

text, foto a video: Hana Poláchová

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít