TOP 6 videoklipů týdne: Marek Ztracený má příběh o lásce a svobodě, Voxel milion výmluv. Giudi sní o budoucnosti

Vydáno 22.10.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Nové klipy si tentokrát připravili například Marek Ztracený, Voxel nebo O5 a Radeček a Poetika. Vizionářka Giudi představuje futuristický výlet na Měsíc a Gaia Mesiah zase natáčela v kulturáku. Ze zahraničních interpretů se s černobílým klipem ke coveru hodně provařeného songu připomíná Marilyn Manson.

TOP 6 videoklipů týdne: Marek Ztracený má příběh o lásce a svobodě, Voxel milion výmluv. Giudi sní o budoucnosti TOP 6 videoklipů týdne: Marek Ztracený má příběh o lásce a svobodě, Voxel milion výmluv. Giudi sní o budoucnosti


Marek Ztracený
zpívá o svobodě

Klipem k singlu Naše cesty připomíná Marek Ztracený dobu, kdy svoboda nebyla samozřejmostí. Emotivním video na pozadí příběhu mileneckého páru dokresluje, jak krutý dokázal komunistický režim být. Video se natáčelo na Šumavě, kousek od Železné Rudy, odkud zpěvák pochází. "Když jsem viděl videoklip poprvé celý, dojal mě k slzám," přiznal Marek Ztracený, jenž se momentálně připravuje na své dva únorové koncerty v pražské O2 areně.

VIDEOROZHOVOR: Zpěvák roku Marek Ztracený - Věřím, že na O2 arenu budeme vzpomínat celý život

 


Vizionářská Giudi sní o budoucnosti na Měsíci

Nový videoklip Giudi k singlu Visions vznikl ve spolupráci s pionýrkou čínského undergroundu, experimentální umělkyní a 3D grafičkou Veeeky. Giudi teď čekají koncerty v Británii a Itálii, začátkem listopadu se představí na pražském showcaseovém festivalu Nouvelle Prague. Také má v plánu brzy vydat novou desku.


O5 a Radeček
a Poetika představují společný song

Společným klipem překvapili fanoušky v minulém týdnu O5 a Radeček a Poetika. Jak prozradil Eduard Rovenský, novinkou Doufám obě formace sdělují, že "nezáleží, co člověku osud pod nohy přinese. Rozhodnutí je na každém z nás, jestli případnou překážku vezmeme jako výzvu, nebo jako neprostupnou zeď." V klipu vzniklém pod taktovkou Dominika Jirovského může divák zaznamenat odkaz na knihu Gump, která se stala inspirací Olze Lounové a jejímž kmotrem je právě rapper Eduard Rovenský z Poetiky.

VIDEO: O5 a Radeček jsou rádi ve Špindlu. Vydávají oficiální klip k titulní písni

 


Voxel
má Milion výmluv

Voxel představuje svůj první kapelní videoklip k písni Milion výmluv, která vyjde na jeho chystaném albu Nanovo. Video natáčela celá skupina, nově si říkající Voxel & Spol., ve srubu na Šumavě. V textu Voxel vzpomíná na náročné období ve svém životě. "Píseň vznikla už před několika lety, kdy to vypadalo, že snad ani s mou ženou nebudeme spolu. A já si uvědomil, že někdy je opravdu potřeba omluvit se a uznat chybu. Upřímně. A od srdce," uvedl Voxel, který své nové album pokřtí 13. listopadu v Paláci Akropolis.

VIDEO: Voxel natáčel na Zanzibaru. V klipu Nádech tančí s Masaji, k vidění je i vzácný druh opic


Marilyn Manson se vydal do legendárního národního parku Joshua Tree

Černobílý klip natočený v poušti Joshua Tree je plný zbraní a různých náboženských stigmat. Marilyn Manson ho přichystal ke coveru songu God’s Gonna Cut You Down. Ten měl svého času v repertoáru Elvis Presley a na sklonku svého života třeba Johnny Cash. Píseň vydal Manson v roce 2017 jako součást soundtracku k filmu 24 Hours To Live.

Gaia Mesiah natáčela v kulturáku

Gaia Mesiah pouští do světa klip k písni Tam to všechno, která je z alba Excellent Mistake. Už tento čtvrtek plánuje kapela "rozbít" pražský Lucerna Music Bar v rámci aktuálního turné. Klip natočila v KD Ládví a jeho autorem je produkční tým Papa Pech. 

 Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Marek Ztracený, Poetika, O5 a Radeček, Voxel, Gaia Mesiah, Giudi, Marilyn Manson

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít