VIDEO: Mirai se s Ondřejem Synkem i tarantulí na hlavě řídí Zátopkovým heslem - Když nemůžeš, tak přidej!

Vydáno 02.02.2017 | autor: redakce

Mirai se v novince Když nemůžeš, tak přidej rozhodli překonávat limity. "Když nemůžeš, tak přidej víc. Zakřič prostě z plných plic, že slovo nejde – neexistuje." To je úvod refrénu, který dal singlu název. Inspirací kapele byl nejen nejlepší český olympionik Emil Zátopek, ale také post na Facebooku. Pozitivní singl doplňuje originální videoklip. 

VIDEO: Mirai se s Ondřejem Synkem i tarantulí na hlavě řídí Zátopkovým heslem - Když nemůžeš, tak přidej! VIDEO: Mirai se s Ondřejem Synkem i tarantulí na hlavě řídí Zátopkovým heslem - Když nemůžeš, tak přidej!

Mirai Navrátil, Michal Stulík, Šimon Bílý v praxi předvedou, že slovo nejde vážně neexistuje. Den plný výzev, jenž s pomocí kamery autenticky zaznamenali, vás přesvědčí, že tato parta je schopna téměř čehokoliv. A navíc jim v tom sympaticky sekunduje mistr světa a olympijský medailista Ondřej Synek či fotbalový "enfant terrible" Petr Švancara.

LIVE: Kapely Nebe a Mirai přivezly do Olomouce energii, kopec zábavy i "táborákové" hraní

"Když nemůžeš, tak přidej je pozitivní, motivační pecka, kterou bereme trochu i s nadsázkou. Inspiroval mě úplně náhodou něčí post na Facebooku, ve kterém se objevil právě proslulý Zátopkův výrok a taky můj kamarád, který často na výmluvy a lenost reagoval větou: Slovo nejde neexistuje. Zkouším se tím 'nakopnout', páč s tím mám taky problémy," vysvětluje s úsměvem Mirai Navrátil, frontman kapely.

Za produkcí písně stojí Ondřej Fiedler. Aktuálně jeden z nejtalentovanějších mladých producentů, jenž na sebe poprvé upozornil hitem Toulavá (Sebastian) či albem Hearts (Lenny), které mimo jiné obsahuje hit Hell.o, jež slaví velký úspěch už také v Itálii (TOP 10).

vložte odkaz, text nemažte

Klip se natáčel začátkem letošního roku a námět vznikl během bláznivého brainstormingu kapely s režisérem Radimem Věžníkem. "Tímhle klipem jsme si splnili několik klukovských snů a děkujeme Bohu, že jsme to přežili, a Radimovi, že nás ukočíroval a dal klipu finální podobu. Každé natáčení nás baví, ale tohle byla jedna velká sranda. Snad se nám podaří naše fanoušky nejen rozesmát, ale i trochu motivovat," vzkazují Mirai.

KOUPÁNÍ V MÍNUS OSMI I BĚH S NUTELOU NA TĚLE

Den výzev se neobešel bez řady kuriozních situací. Šimon vzpomíná: "Pro mě byla jednoznačně nejhorší tarantule na hlavě. Až po natáčení se mi doneslo, jak je jedovatá a kousnutí bolí jak od sršně." Zpěvák Mirai se zase podruhé narodil, když přežil koupání v řece. "Nejsem velký fanda otužování a skočit do ledové vody v mínus osmi byl pro mě naprostý strop. Zmodraly mi nohy a všechny modřiny mi naběhly. Chvíli jsem myslel, že je po mně," popisuje. Michal odhodil stud, potřel se nuttelou, a vyběhl na brněnské hlavní nádraží. Když mě začali honit kolemjdoucí, které jsem při svém zběsilém úprku omylem zašpinil (veřejně se omlouvám), připadal jsem si jak Mauglí v civilizaci, vypráví o své výzvě baskytarista.

V klipu inspirovaném mottem Emila Zátopka se objeví i veslař a olympijský medailista Ondřej Synek: "Jsem rád, že jsem dostal nabídku zahrát si v klipu nadějné mladé skupiny, byla to pro mě nová zábavná zkušenost. Klip je bezva a písnička se mi moc líbí. Doufám, že se skupině bude dařit i do budoucna." Úlohu zmrzlináře si vyzkoušel bývalý fotbalista Brna a Slavie Petr Švancara: "Byl to pro mě velmi příjemný zážitek s pohodovýma borcema, klip se mi moc líbí a věřím, že moje herecká kariéra bude pokračovat. Scénář klipu je naprosto originální - super nápad!"Svoji roli doslova odběhaly moderátorky Tereza Tobiášová a Barbora Hlaváčková známé ze své talkshow Kilák.
Klip by nemohl vzniknout bez talentovaného režiséra Radima Věžníka, jenž má na svém kontě přes sto videoklipů a úspěch zaznamenal také v zahraničí. 

tz, jm, foto: Benedikt Renč

Témata: Mirai, Když nemůžeš, tak přijde, Ondřej Synek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít