TOP 7 videoklipů týdne: Mirai zpívají na dálkové ovládání, Vojtěch Dyk si doma zapomněl mobil a SIMA neztrácí víru

Vydáno 28.07.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální výběr sedmičky nejlepších videí týdne je opravdu pestrý. S Taylor Swift se vydáme do světa pohádek, s LP na ranč a Run The Jewels představili klip složený z koláží. Ze Slovenska posílá novinku SIMA a z tuzemských interpretů se hlásí Mirai, Žanet. a Vojta Dyk.

TOP 7 videoklipů týdne: Mirai zpívají na dálkové ovládání, Vojtěch Dyk si doma zapomněl mobil a SIMA neztrácí víru TOP 7 videoklipů týdne: Mirai zpívají na dálkové ovládání, Vojtěch Dyk si doma zapomněl mobil a SIMA neztrácí víru


Mirai
přizvali ke spolupráci Majselfa

Singl Yahoda zní stále éterem, kapela Mirai však nezahálí a posílá ven další novinku. Na písni Chci tě mít do rána spolupracovala se slovenským rapperem Majselfem. Ve videu si členové formace vyzkoušeli, jaké by to bylo, kdyby fungovali na dálkové ovládání. Vedle Mirai si ve videu zahrála také herečka Klára Miklasová. Režie vizuálu, který je laděn do retro stylu, se chopil Ondřej Kudyn.

Příběh českého hitu: Mirai - Když nemůžeš, tak přidej

Žanet. vstupuje na scénu s hypnotickou písní

Doslova snový klip představuje zpěvačka a skladatelka Žaneta Vargová alias Žanet. Konceptem jejího sólového projektu je surreálno, sedmdesátkový esprit a barevnost, což se přesně odráží i ve videu k písni Mraky. To natočil Michal Havlíček, kterému se podařilo podtrhnout fantaskní atmosféru skladby samotné. „Mraky jsou jen malý rozkvetlý trs. Je toho hodně, co nám tu roste pod rukama,“ uvedla k písni muzikantka.

LP natáčela na ranči

Zpěvačka LP měla před několika dny vystoupit na Colours of Ostrava. Kvůli aktuální světové situaci si na ni budou muset její příznivci sice rok počkat, už teď si ale mohou poslechnout její nový singl The One That You Love, jemuž dominují zpěvaččiny vokály. Klip, v němž se zpěvačka projíždí na koni, natáčela v kalifornském městečku Simi Valley a v okolí ranče Big Sky.

LIVE: LP v Praze zpívala o lásce, touze, strachu, lítosti i nevěře

Vojta Dyk si doma zapomněl mobil

Stalo se to už mnoha lidem. Ráno vstanete, nestíháte a zapomenete doma mobil, což se v dnešní digitální době rovná katastrofě. A právě o tom zpívá v nové skladbě Phone Song zpěvák Vojtěch Dyk, který si k tomu všemu ve videu užil další spousty nezdarů. Za scénářem, choreografií i samotnou režií klipu stojí dvojice Zuzana Zizoe Veselá a Wahe Akopjan, natáčelo se pak v prostorech plzeňských papíren, BB Centra Praha, v klubu Nakashi či na zahradě Silvie Ravasové.

LIVE: Vojta Dyk a B-Side Band otevřeli ve Foru Karlín bar a ohromili velkolepou show

Run The Jewels představili originální videoklip

S novinkou přichází i Run The Jewels. Ti si k nahrávání písně JU$T přizvali Pharrella Williamse a Zacka de la Rochu, který se proslavil jako zpěvák kapely Rage Against the Machine. K songu pak natočili interpreti také video, které pojali opravdu originálně. Není hrané, ale střídají se v něm obrázky. Jednotlivé segmenty skladby zachycují koláže skládající se například z rozstříhaných obrázků současných i historických událostí. Klipem bojují muzikanti proti rasismu.

RECENZE: Nové album Run The Jewels zní jako hořící Amerika

„Žít bez překážek je jako stárnout bez vrásek,“ zpívá SIMA

Zpěvačka SIMA vydává čtyři týdny po letním songu Toto leto, který nahrála s rapperem Kalim, další singl. Tentokrát si k natočení videoklipu vybrala píseň Cez všetky prekážky, kterou své posluchače motivuje k tomu, aby neztráceli víru, že se vše k dobrému obrátí. „Vše špatné, co jsme si zažili, musíme zpracovat a začít svůj život od začátku,“ říká slovenská zpěvačka.

Taylor Swift ve světě pohádek

Ze Spojených států amerických se hlásí zpěvačka Taylor Swift, která v minulém týdnu potěšila své příznivce novým albem. Zároveň s ním vydala singl Cardigan, k němuž natočila doslova pohádkový videoklip. Kvůli současné situaci muselo být na place minimum osob, a tak se zpěvačka sama malovala i česala.

ROCKBLOG: Proč je dobrou zprávou, že Tool sesadili z čela žebříčků Taylor Swift

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Mirai, Žanet., LP, Vojtěch Dyk, Run The Jewels, SIMA, Taylor Swift

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít