Mydy Rabycad vyrazili nahrávat do berlínských Red Bull Studios, vznikne i nový klip

Vydáno 02.12.2016 | autor: redakce

Skupina Mydy Rabycad si plní jeden sen za druhým. Po účasti na festivalech Glastonbury a Fusion vyrazila do Berlína nahrát tři nové singly v Red Bull Studios. V německé metropoli se chystali natočit i klip, který měl režisér Vladimír Jedlička natočit na šestnáctimilimetrový analogový film.

Mydy Rabycad vyrazili nahrávat do berlínských Red Bull Studios, vznikne i nový klip Mydy Rabycad umí dostat publikum do varu. Foto: Tomáš Klíma

Mydy Rabycad odjeli do Berlína natočit tři nové singly, kterými navážou na letošní Just Dance. Příští rok na jaře se od nich můžeme těšit na písničky I Don't Care, Sensation a Rise Up. "Budou to samé pozitivní věci. I Don’t Care je sluníčkářský, multi-kulti, pravdoláskařský song o tom, že je jedno, zda jsme takoví, nebo makoví," říká producent a stálý host Tomáš Konůpka. Texty napsala zpěvačka Žofie Dařbujánová, hudba je společným dílem všech členů kapely.

BLOG: Mydy Rabycad o Glastonbury: Festival se zapsal do našich srdcí, příští metou je Pyramid stage!

RED BULL STUDIOS BERLÍN JAKO MUZIKANTSKÝ SEN

Red Bull provozuje nahrávací studia po celém světě včetně Los Angeles, Tokia, Kapského Města nebo Londýna. Mydy Rabycad se podařilo domluvit čtyři nahrávací dny v Berlíně. Vedení konceptu Red Bull Studios přesvědčily úspěchy Mydy v zahraničí včetně festivalu Fusion v Německu, kam je téměř nemožné se dostat.

vložte odkaz, text nemažte

Podle Tomáše Konůpky se jedná o výjimečný prostor: "Berlínské studio má podle mě nejlepší vybavení ze všech, plus neskutečně vypadá. Je to vlastně high tech vesmírná loď Enterprise zasazená do staré tovární haly ve čtvrti Kreuzberg. Mají tam mixpult, který používají v těch nejlepších světových studiích, nebo třeba mikrofonní předzesilovač Lorenz, který vyvinuli v bývalé NDR jako odpověď na americké výrobky. A protože na něm pracovaly ty největší mozky vědy, je mnohem lepší, než cokoli na světě. Právě přes něj budeme nabírat Žofčiny zpěvy."

KLIP S DUCHEM DOBY

Kapela se v Berlíně rozhodla natočit klip k singlu I Don't Care a možná i studiový klip k Sensation. Ke spolupráci opět přizvala režiséra Vladimíra Jedličku, autora videa k písničce Just Dance, s tím, že Jedlička bude tentokrát natáčet na šestnáctimilimetrový analogový film, aby se atmosférou přiblížil duchu doby, kdy v Berlíně vznikaly klipy U2 nebo Davida Bowieho.

tz, jm, foto: Tomáš Klíma

Témata: Mydy Rabycad, Žofie Dařbujánová, Red Bull Studios, electroswing

zavřít