TOP 6 videoklipů týdne: Rybičky 48 vzpomínají na turné, Jakub Ondra chce do Evropy, Emma Drobná má duet s přítelem

Vydáno 08.01.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Leden v hudebním světě nepatří k nejnabitějším měsícům, přesto se v uplynulém týdnu několik novinek objevilo. Představují nám je Emma Drobná se Štěpánem Urbanem, Jakub Ondra, Václav Noid Bárta, Eirik i Rybičky 48. Zahraničí reprezentují Bring Me The Horizon, hvězdy letošního ročníku Rock for People. 

TOP 6 videoklipů týdne: Rybičky 48 vzpomínají na turné, Jakub Ondra chce do Evropy, Emma Drobná má duet s přítelem TOP 6 videoklipů týdne: Emma Drobná se Štěpánem Urbanem nahráli duet, Jakub Ondra bojuje o EurovisionEmma Drobná
se Štěpánem Urbanem poprvé v duetu

Pár tvoří již déle než tři roky, ovšem s nahráním společné písně dosud čekali. Vítězka Superstar Emma Drobná vydala společně se svým přítelem Štěpánem Urbanem duet Here Eternally, který zazní v novém filmu Cena za štěstí. V něm si zahráli například Ivana Chýlková, Vanda Hybnerová či Jaroslav Plesl. Právě prostřihy z něj nás celým klipem spolu se záběry z nahrávacího studia provázejí.

Emma Drobná interview: V SuperStar jsem zapomněla, kdo jsem

Jakub Ondra chce se Space Sushi bodovat v Eurovizi

Space Sushi - tak se jmenuje nový singl Jakuba Ondry, který v minulosti zaujal například písní Reasons To Love You. Ačkoliv není dle svých slov žádný tanečník, v klipu si zpěvák pár pohybů přece jen střihl. Video má být "motivací pro všechny lenochy, aby na sobě začali makat". S novinkou plánuje čtyřiadvacetiletý hudebník prorazit v letošním ročníku Eurovision Song Contest. Zatím zkouší štěstí v národním kole. 

RECENZE: Jakub Ondra nepotřebuje nálepku "český Ed Sheeran", už na první desce je skvělý autor

Rybičky 48 zachytili atmosféru turné

Rybičky 48 nezahálejí a hned zkraje roku 2019 představili video k songu Na první dojem. Klip věrně zachycuje atmosféru koncertní šňůry skupiny, kterou pod názvem Best (Fuck) Off Tour absolvovala loni na podzim. Kromě záběrů ze show v pražské Lucerně a v hale Vodova v Brně je k vidění také pohled do zákulisí, kde muzikanti svoje nadšení vstřebávali.

Rybičky 48 odehráli v Brně svůj zatím největší koncert. Před pěti tisíci lidmi křtili novou desku

Václav Noid Bárta zpívá pro dceru

Václav Noid Bárta posílá do éteru skladbu s názvem Písnička pro dceru Terezku. Vznikla už před dvěma lety, až dosud ji však měla výsadní právo poslouchat pouze zpěvákova dcera. Noid v písni děkuje za každou chvíli, kterou se svou čtyřletou holčičkou může trávit. O hudbu se postaral sám muzikant, o text pak jeho otec.

Bring Me The Horizon referují o našich vnitřích démonech

Jediným zahraničním zástupcem v prvním letošním přehledu nejlepších videí jsou Bring Me The Horizon, kteří přicházejí v pořadí už se třetím singlem z chystaného alba Amo. Skladba Medicine zaujme také svou vizuální podobou, o kterou se postaral Oliver Latt alias Extrawega. Animací vytvořil bustu zasaženou epidemií démonických prezentací sebe samého. Kapelu uvidíme v červenci na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Eirik v Navzdory osudu bojuje proti samotě

Mladý muzikant Eirik vydal krátce před Vánocemi nový klip k songu Navzdory osudu. Video, které vzniklo pod taktovkou režiséra Dominika Jirovského, se natáčelo v Domově pro seniory ve Valašském Meziříčí, odkud zpěvák pochází. Sám si zde zahrál roli postaršího údržbáře, kterému není lhostejný osud ostatních. Nikdo by totiž neměl trávit svátky sám.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Emma Drobná, Štěpán Urban, Jakub Ondra, Rybičky 48, Václav Noid Bárta, Bring Me The Horizon, Eirik

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít