TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout třou Bídu s nouzí, Paulie Garand rapuje melancholicky o Návratech

Vydáno 11.12.2018 | autor: Andrea Štipčáková

V aktuálním přehledu nových klipů týdne se opět podíváme na tuzemské novinky i za hranice. Kromě skupiny Wohnout, která zpívá o chudobě, se podíváme, co přichystali NF či Kygo. Mike Shinoda, který se v březnu objeví v Praze, vydal jednoduchý černobílý klip, IMT Smile zase novinku poskládali ze studiových záběrů. Na melancholickou notu nás naladí Paulie Garand

TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout třou Bídu s nouzí, Paulie Garand rapuje melancholicky o Návratech TOP 7 videoklipů týdne: Kygo vzpomíná na Avinciiho, Mike Shinoda vsadil na minimalismus


Wohnout
třou bídu s nouzí

Z desky Miss maringotka, která vyšla na začátku listopadu, představuje kapela Wohnout už svůj pátý videoklip, tentokrát k songu Bída s nouzí. Za kameru se postavil režisér Michal Skořepa, v hlavních rolích se pak kromě členů formace objevili také Anna Heribanová a Martin Šafus. Jak už napovídá název, píseň i klip pojednávají hlavně o chudobě. 

Wohnout dotáhli svou Miss maringotku do Hodonína

Kygo vzpomíná písní Happy Now na Aviciiho

Kygo patří v současnosti mezi nejznámější světové DJe. Jeho písně Remind Me To Forget či Stargazing se vryly do paměti mnoha fanoušků a nejinak tomu bude pravděpodobně také se songem Happy Now. Na něm spolupracoval se švédským zpěvákem Sandro Cavazzou a společně v něm vzdávají hold zesnulému Aviciimu. Klip je především přehlídkou krás Norska, které Kygo ve videu prozkoumává se svými přáteli. Zároveň během výletu vzpomíná na své dětství.

LIVE: Kygo roztančil Forum Karlín, o nic víc ale nešlovlož nadpis odkazu

NF upozorňuje na rychlý koloběh života

Že náš život rychle utíká? O tom přesně je novinka rappera, který si říká NF. Jeho video k songu If You Want Love zobrazuje život několika generací jedné rodiny. Začíná narozením malé holčičky a pokračuje přes její první krůčky a zamilovanost až do její dospělosti, kdy se vdává. Mezitím ve videu vidíme stárnutí jejích rodičů a klip symbolicky končí porodem. NF se tak písní If You Want Love snaží upozornit na rychlý koloběh života a na to, že bychom si měli vážit chvil se svými blízkými.

Mike Shinoda jede v minimalismu

Člen Linkin Park vypustil jednoduchý černobílý klip postavený pouze na záběrech jeho samotného. Song je z alba Post Traumatic, které Shinoda vydal letos v červnu a na němž se vyrovnává se smrtí svého kolegy Chestera Benningtona. Už 19. března představí sólovku živě v pražském Foru Karlín.

IMT Smile pokračují v oslavách dvaceti let na scéně

Slovenští veteráni IMT Smile v čele s Ivanem Táslerem vydali v říjnu svoje nové album Budeme to stále my, na kterém podle slov svého vydavatelství zúročili 20 let úspěšné tvorby. Fotky z povedené šňůry po Slovensku jasně dokazují, že u našich bratrů je takhle skupina pořád na výsluní. S klipem si příliš hlavu nelámali, jednoduché momentky z nahrávání desky ale jako vizuální podkres k songu bohatě stačí.

Paulie Garand & Kenny Rough tentokrát s Terezií Kovalovou 

Na nové desce Paulieho Garanda je hostovaček až až - Separ, Nerieš, Ego, Kali, Rest, Ben Cristovao nebo třeba Jakub Děkan. Zrovna tenhle song je ale čistá spolupráce Paulieho a jeho dlouholetého producenta Kennyho Rougha. Slyšíme v něm i violoncellistku Terezii Kovalovou. V klipu si zahrála zpěvačka Alžběta Ferencová, tu možná znáte z dívčího uskupení Forsomeone. Režie se ujal Zdeněk Sopůšek.

Paulie Garand interview: Hudba je pro mě svět, kam se uzavřu a jsem v euforii, na svojí planetě

Snap Call to nechali na maňáscích

Tuzemská parta Snap Call oslovila producenta Ecsona Waldese a z jejich spolupráce vzešlo EP Let That Roll! K songu Shake Shake chtěli původně jen jednoduchý a finančně nenáročný klip, výsledek ale nakonec vypadá trochu jinak. "V průběhu dvou měsíců jsme se dostali až k výrobě maňásků, jejichž předlohou jsme my sami, k jejich natáčení na green screenu, znuděnému redneckovi u televize, interiéru s krbem a televizí, kapelou a světly," vysvětluje basák Vojta Kořínek. Na klipu spolupracovali s kameramanem a střihačem Martinem Bartošem.

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Wohnout, Kygo, NF, Mike Shinoda, Paulie Garand, I.M.T. Smile, Snap Call

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít