TOP 8 videoklipů týdne (150.): Miro Šmajda brojí proti návodům, John Wolfhooker potvrzují svůj talent

Vydáno 15.08.2017 | autor: Anna Hejkalová

Ani uprostřed srpna nevynecháme náš tradiční klipový přehled týdne. Velké zastoupení v něm má tentokrát i domácí scéna. Chinaski si z natáčení odnesli modřiny, video Mirai vznikalo až v dalekém Japonsku, Miro Šmajda odmítá obecné návody a s dalším zajímavým dílem přišli nadějní John Wolfhooker. Novinky mají i Bruno Mars, Billy Talent, Gorillaz a Fifth Harmony

TOP 8 videoklipů týdne (150.): Miro Šmajda brojí proti návodům, John Wolfhooker potvrzují svůj talent TOP 8 videoklipů týdne (150.): Miro Šmajda brojí proti návodům, John Wolfhooker potvrzují svůj talent


GORILLAZ
PROPOJILI REALITU S ANIMACÍ

Gorillaz dál vesele čerpají z nové desky Humanz. V klipu k písni Strobelite spojili snímky reálného světa s proslulými animovanými postavami. Takže zatímco si kytaristka Noodle a klávesista 2-D dávají taneční battle, zpívá jim k tomu Peven Everett, americká pěvecká hvězda. Režisérem tohoto nevšedního počinu se stal umělec s pseudonymem Raoul Skinbeck, kamarád reálného člena kapely, Murdoce Niccalse. Gorillaz novou skladbu i album předvedou 14. listopadu v pražské O2 areně.

RECENZE: Gorillaz nahráli desku na iPad, spíš na něm ale měli hrát hry

MIRO ŠMAJDA BROJÍ PROTI VŠEOBECNÝM NÁVODŮM

Nový singl Mira Šmajdy nevychází pod záštitou Terrapie ani pod pseudonymem Max Jason Mai. V písni Návody jede sám za sebe a poukazuje na nesmyslný střední proud, který se řídí články typu 10 tipů, jak být… nebo 7 pravidel, díky kterým … Možná i proto zvolil mnohem popovější zvuk a do klipu pozval několik českých celebrit, které si jdou svou cestou. Mezi nimi je zpěvák Jan Bendig, pornoherečka Lady Dee, bývalý bulvární novinář Pavel Novotný nebo mladý politik Dominik Feri.

VIDEO: Miro Šmajda nastavuje zadek a sám sobě zrcadlo

JOHN WOLFHOOKER JSOU PRÁVEM OPĚVOVÁNI HUDEBNÍMI MÉDII

Kapela John Wolfhooker nelení. Minulý rok vydala novou desku a tento týden si připsala na konto zbrusu nový singl Zeddknot. Ten vznikl během lednového soustředění ve studiu Power Sound na Slovensku, kam přijeli bez jakéhokoli materiálu. Evidentně jim ale tento pracovní postup svědčí, protože vznikl singl, který by mohl být právě tím přelomovým krokrm v jejich kariéře. Videoklip už tak přelomový není. Na druhou stranu by se mělo ocenit, že se na něm podílel Adrian Janeček, bubeník kapely.

BILLY TALENT ROZPOHYBOVALI UMĚLÉ KRYSY

První výročí páté studiové desky Afraid of Heights oslavili Billy Talent videoklipem k jedné z jejich písní Ghost Ship of Cannibal Rats. Režií byl pověřen Jeremy Schaulin-Rioux, který v klipu využil techniku stop-motion. Tato metoda je unikátní tím, že je mezi každým záběrem objekt ručně upravován a posouván tak, aby po spojení vznikla spojitá animace. V tomto případě je tím hlavním objektem krysák, jenž je zmíněný jak v názvu, tak i v textu písně.

LIVE Energičtí Billy Talent v Praze vzpomínali na Chrise Cornella i Chestera BenningtonaPETR ČTVRTNÍČEK JAKO MILIARDÁŘ V KLIPU CHINASKI

Jeden z nejhranějších českých singlů v rádiích má konečně svůj klip. Ve videu od Chinaski se setkáme s miliardářem Petrem Čtvrtníčkem, jenž si z nudy pozve kapelu k sobě domů, aby mu zahrála své starší hity. Když mu však Michal Malátný nabídne k poslechu zbrusu novou píseň Venku je na nule, není proti. Kýžený úspěch se však nedostaví - miliardáři se song nelíbí, a tak si z hrající formace udělá živý terč. Házení hroznů a dortů jej ale přestane brzy bavit a dostane lepší nápad - paintball. Skupina si tak z natáčení neodvážela pouze barevné oblečení, ale také modřiny po celém těle.

Chinaski interview: Nemáme touhu si něco dokazovat a s někým soutěžit

FIFTH HARMONY V LEVNÝCH BARVÁCH

Dívčí seskupení Fifth Harmony překvapilo své fanoušky, když zcela nečekaně zveřejnilo singl Angel. V něm stejně jako v předchozí novince Down už neuslyšíme dvacetiletou Camilu Cabello, jež kapelu v prosinci loňského roku opustila. V novém klipu, který natáčel David Camarena, se děvčata prezentují v sexy oblečení, zatímco na pozadí problikávají různé fotografie. Velký úspěch však skupina u svých příznivců nesklidila - vadí jim stále se měnící diskotékové barvy, díky kterým klip působí levně a narychlo vyrobený. Skladba bude součástí nového alba Fifth Harmony, které vyjde už 25. srpna.

MIRAI VYRAZIL DO JAPONSKA

Mirai Navrátil z kapely Mirai se vrátil ke svým kořenům a vyrazil klip k songu Pojď, zapomenem natočit až do dalekého Japonsko. Zpěvák v něm odlétá z Prahy hledat dívku, kterou kdysi dávno znal. V cizině vylepuje plakáty a v mezičase hraje na ukulele a zpívá o starých časech. Materiál na video sbíral frontman Mirai spolu s kameramanem a režisérem Ondřejem Urbancem ve městech Tokio, Kjóto a Fukuoka a oba celé natáčení považují za jedno z nejnáročnějších. Spánkový deficit i obrovská vendra však překonali a z více než čtyřiceti hodin materiálu sestříhali líbivý klip.

NOSTALGICKÝ BRUNO MARS

Novým klipem k songu Versace on the Floor se Bruno Mars vrací do osmdesátých let - nejen svým vzhledem, ale i po hudební stránce silně připomíná zesnulého Michaela Jacksona. Hudebník a jeho kolegyně Zendaya jsou oblečeni do extravagantních šatů doplněných o lesklé předměty, nacházejí se v oddělených místnostech a interpret sedící za klavírem a zpívající serenádu Američanku prosí, aby za ním přišla. Vydání videa oznámil Bruno Mars na předávání cen Teen Choice Awards, kde byl oceněn za inovaci a přínos do současné hudby.

Text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: Gorillaz, Miro Šmajda, John Wolfhooker, Billy Talent, Bruno Mars, Mirai, Fifth Harmony, Chinaski

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít