VIDEO: David Stypka záměrně fabuluje. Tvrdí, že Láska není

Vydáno 02.08.2017 | autor: redakce

Komorním videoklipem k písni Láska není se připomínají David Stypka & Bandjeez, kteří na jaře vydali kritikou i posluchači ceněné album neboj. Láska není je po videu k písni Vrány taky a živém záznamu písně Neboj třetím videoklipem ze zmíněné desky.

VIDEO: David Stypka záměrně fabuluje. Tvrdí, že Láska není VIDEO: David Stypka záměrně fabuluje. Tvrdí, že Láska není

"Chtěl jsem v klipu tak trochu dovysvětlit tuhle písničku. Říkáme jí píseň do pranice, protože je to záměrná fabulace, která ve svém důsledku nutí posluchače nesouhlasit, definovat si, čím je pro ně láska. To byl původní záměr a přiznám se, že jsem měl obavy z toho, jak ji lidé pochopí. Po roce, co ji hrajeme na koncertech ale musím říct, že funguje lépe, než jsem čekal. Pro mě je to dvojí radost, znamená to totiž, že jsou lidé i v téhle zrychlené době pořád schopni číst v jinotajích a pátrat po sdělení, které není patrné na první pohled," říká Stypka.

RECENZE: Neboj, David Stypka s Bandjeez za zády vládne úchvatným hlasem i výjimečnými písněmi

"Natáčení klipu bylo ohromnou výzvou. Měli jsme jen pár dní na přípravu a protože moc rádi jamujeme a improvizujeme, rozhodli jsme se stejně udělat i tohle video. Půjčili jsme si na jeden den divadelní sálek Staré arény v Ostravě a společně s herečkou Národního divadla moravskoslezského Petrou Lorencovou a kameramanem Zeno Václavíkem jsme si na jevišti prostě zajamovali. Vmanipulovali jsme se s Petrou vzájemně do ohromného množství situací, které mohou nastat mezi mužem a ženou. Já nemám absolutně žádnou hereckou průpravu, tak to pro mě bylo častokrát hodně na dřeň, protože jsem se do těch situací musel prostě vciťovat a prožít si je," svěřuje se David Stypka.

David Stypka interview: Strach příliš ohýbá realitu

David Stypka byl na jaře nominován Akademií české populární hudby v kategorii Objev roku na cenu Anděl. Odjel 30 úspěšných koncertů jako host kapely Jelen na jejich vyprodaném turné Vlčí srdce. Kapela v současné době hraje na letních festivalech a připravuje se na podzimní neboj. tour, na kterém se jako host objeví i Kateřina Marie Tichá s kapelou.

tz, jm

Témata: David Stypka, Bandjeez, neboj., Láska není, Kateřina Marie Tichá

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít