VIDEO: IAMX se vláčí kalifornskou pouští. V Brně zahraje už v pondělí

Vydáno 07.03.2016 | autor: redakce

Cris Corner alias IAMX se přestěhoval z Berlína do Los Angels, kde se vyhrabal z depresí a nabral nový dech pro desku Metanoia. Ve svém nejnovějším klipu nyní nechává nahlédnout, jak se vrací kalifornskou pouští domů. Už v pondělí 7. března se navíc znovu představí v České republice. 

VIDEO: IAMX se vláčí kalifornskou pouští. V Brně zahraje už v pondělí IAMX se do České republiky vrací rád

North Star je v pořadí třetím videoklipem ke zmíněné desce, zároveň také tím, na němž se podílel nejvíce autorsky - sám si ho režíroval, natočil i sestříhal. Na rozdíl od ostatních se také odehrává celý v exteriéru. Záběry sedícího Cornera u ohně a karavanu se střídají s průlety nad nehostinnou pouští a jinými psychedelickými výjevy, které zejména v závěru klipu skvěle korespondují s elektronickou složkou hudby. Evokují tak trochu atmosféru videí islandské zpěvačky Björk.

LIVE: Dekadentní návrat IAMX z blázince zpět na pódia

IAMX představí již brzy Metanoiu v České republice. Už 7. března vystoupí v brněnském klubu Fléda, odkud se na druhý den přesouvá do Bratislavy.

Koncem loňského roku už aktuální program okusili fanoušci v Praze. A soudě dle hodnocení Aleny Bílkové je Corner ve formě. "Pan IAMX si stále drží nenahraditelnou pozici hudebního černokněžníka, jehož image nehraničí (na rozdíl od většiny 'tvrdých' kapel) s trapnou obscénností," pochvalovala si ve své reportáži.Nikola Illeová

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít