VIDEO: Kryštof jásají jako teenageři. Šňůry jsou jejich dosud nejveselejší písní

Vydáno 01.06.2017 | autor: redakce

Oslavy pětadvaceti let fungování skupiny Kryštof startují vydáním nového singlu Šňůry. Ten se spolu s dalšími třemi novými písněmi objeví na chystané výběrovce 25, která vyjde 23. června. 

VIDEO: Kryštof jásají jako teenageři. Šňůry jsou jejich dosud nejveselejší písní Kryštof jásají jako teenageři. Šňůry jsou jejich dosud nejveselejší písní

"Šňůry jsou v podstatě milostná píseň, píseň o odevzdání a tomu odpovídá i klip," směje se Richard Krajčo a upřesňuje: "Karin (Babinská) tedy vlastně jen zapla kamery a natočila jeden z významných okamžiků našeho společného života." Ve videoklipu plném radosti a jásání vystupují vedle členů kapely i přátelé, kamarádi a kamarádky ústřední dvojice Richarda a Karin. "Je fajn vědět, že máme tolik skvělých přátel, co se nebojí udělat si ze sebe legraci!" dodala ke klipu režisérka Karin Babinská.

VIDEO: Kryštof jásají jako teenageři. Šňůry jsou jejich dosud nejveselejší písní

Singl Šňůry kapela natáčela během letošního jara v New Yorku s producentem Yaronem Fuchsem, s kterým spolupracovala i na multiplatinové desce Srdcebeat. O zvuk se postaral několikanásobný držitel Grammy Neil Dorfsman. Kryštof k nahrávání přizvali také mladého producenta Ondřeje Fiedlera, jenž stojí za oceňovaným albem Lenny - Hearts či aktuálním rádiovém hitem Když nemůžeš, tak přidej skupiny Mirai.

vložte odkaz, text nemažte

Novinka bude pro fanoušky určitě překvapením, pro řadu z nich však spíše nepříjemným. Píseň by totiž pro svou bezbřehou rozjuchanost více zapadla do repertoáru některé teenagerské kapely a v konkurenci předchozích hitů Kryštofu pro ni nebude jednoduché, aby z dlouhodobého hlediska obstála. 

Kapela přislíbila, že na best of albu 25 se fanoušci dočkají dalších tří nových kousků. Vydání je naplánováno na pátek 23. června, album vychází společně pod Independent Richmond Production a Universal Music.

Šňůry a další nové skladby zazní naživo 16. a 17. září na velkém koncertě Kryštof na Strahově na Stadionu Evžena Rošického. Na druhý termín 17. září ještě k dostání několik vstupenek

tz, jm

Témata: Kryštof, Richard Krajčo, Šňůry, best of, Strahov

2,50

čtenáři

hlasuj
zavřít