VIDEO: Rybičky 48 s pomalým songem zapadnou do programového schématu každého dobrého rádia

Vydáno 03.04.2017 | autor: redakce

Klasický pomalý song, plně zapadající do programového schématu každého dobrého rádia. Už název nového klipu kapely Rybičky 48 dává tušit, že jej není třeba brát zase tolik vážně. V novince totiž skupina dává návod, jak napsat písničku, která nikoho neurazí a v rádiích se bude hrát od rána do večera. 

VIDEO: Rybičky 48 s pomalým songem zapadnou do programového schématu každého dobrého rádia Rybičky 48 s pomalým songem zapadnou do programového schématu každého dobrého rádia

Videoklip, který režíroval Petr Vinc Havlíček, se natáčel na jeden záběr a zpěvák Kuba Ryba se v něm - "nahoře bez" - prochází domem a setkává se se svými blízkými a přáteli. Kromě členů skupiny je v klipu k vidění i písničkář Pekař, který s Rybičkami často vystupuje. 

Rybičky 48 interview: Tréma před koncertem? Je to jak před prvním sexem, těšíš se, že tam budeš

Kytarista Rybiček 48 Petr Lebeda říká, že nová skladba je světovým unikátem v podobě detailního manuálu na skládání pomalých písniček. "Je o nás všeobecně známo, že jsme intelektuálové z přesvědčení a už samotný název songu napovídá, že i tentokrát se bereme nesmírně vážně. Naše marketingové oddělení vyhodnotilo, že je třeba vytvořit klasický pomalý song, který v naší tvorbě doposud chyběl. Náš tým specialistů, hudebních teoretiků a kritiků na sebe vzal mravenčí práci a dal dohromady dlouhý seznam základních ingrediencí, ze kterých úspěšné kapely míchají pomalé songy," popisuje Lebeda.

Zpěvák Rybiček 48 Kuba Ryba zase dodává, že si kvůli tomuto klipu dokonce koupil nový dům. "Chtěli jsem natočit klip na jeden záběr a tak jsem kvůli tomu koupil nový dům. Alespoň nám odpadly náklady na natáčecí dny, střih a štáb. Z úsporných důvodů tvoří komparz naši kamarádi, kteří se mylně domnívají, že se klipem proslaví a získají role v bohatě honorovaných klipech našich kolegů z branže," říká s úsměvem. "Jelikož je dům nový, musel každý z komparzistů přinést nějaké vybavení do domácnosti. Tímto bych chtěl poděkovat Objevu roku za apartní necky s černoškou," uzavírá.

vložte odkaz, text nemažte

Rybičky 48 si ani letos neodpočinou. Po loňských oslavách tisícého koncertu a nedávném turné Správní chlapi mají v plánu klasicky sérii letních festivalů a na podzim šňůru 115 let. Troufnou si dokonce na prostorný sál Fora Karlín, kde zahrají 16. prosince. Na příští rok však kapela chystá koncertní pauzu.

Témata: Rybičky 48, Kuba Ryba, Pekař, rock

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít