Vypsaná Fixa vyprodala vánoční malou Lucernu, na jaře vyrazí na turné k nové desce. Vystoupí i na Žebříku

Vydáno 13.12.2016 | autor: redakce

Tradiční vánoční koncert Vypsané fiXy v pražském Lucerna Music Baru, který se bude konat 20. prosince, je vyprodán. Kapela a hlavně její příznivci tak opět dodrželi každoroční zvyk. Kdo nestihl koupit lístky, nemusí smutnit - na jaře vyjíždí skupina na turné. Jeho součástí bude i koncert v rámci vyhlášení hudebních cen Žebřík v Plzni 10. března. 

Vypsaná Fixa vyprodala vánoční malou Lucernu, na jaře vyrazí na turné k nové desce. Vystoupí i na Žebříku Vypsaná Fixa má na koncertech pořádný kotel pod pódiem. Foto: Tomáš Vlach

Letošní rok byl pro FiXu hodně pracovně nabitý. Kromě klubových koncertů a letních open airů byl i ve znamení Letního tlení, kde FiXa dala dohromady pod svá křídla několik festivalů, kde jsou pořadateli či spolupořadateli. Vrcholem pak byl festival na Střeleckém ostrově s rodinným odpoledne pro děti a velkým fiXím koncertem večer.

Vypsaná FiXa v Brně: Horko, pogo a beznadějně vyprodáno

Navíc začala čtveřice muzikantů pracovat na novém albu, které připravují k vydání na jaro příštího roku. První signál vypustila kapela již v září, kdy měla premiéru skladba Trpaslík. Samotný proces vzniku jejich nové studiové desky nebyl úplně tradiční. Spolu s producentem Ondrou Ježkem si vytipovali několik míst po České republice, na kterých písně nahráli.

"Chtěli jsme něco netradičního, kde bychom mohli nabrat jinou energii, nechat se trochu unést atmosférou těch vybraných míst a myslím, že to tak opravdu fungovalo a na těch nahrávkách to je," říká frontman fiXy Márdi. Ten také začal psát k jednotlivým nahráváním blog, kde je vše poctivě zaznamenáno - včetně pocitů a průběhu celého nahrávání.

vložte odkaz, text nemažte

K novému albu připravila Vypsaná fiXa sérii koncertů. Jarní část je již přichystána a začíná 27. ledna ve Frýdku Místku a končí osmého dubna v Jihlavě. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream.Seznam koncertů jaro 2017:
27. 1. Frýdek-Místek Stoun
28. 1. Vroutek Zkušebna
3. 3. Krnov Kofola
4. 3. Prostějov Apollo 13
10. 3. Plzeň DEPO (Hudební ceny Žebřík)
11. 3. Pardubice Žlutý pes
15. 3. Praha Akropole
17. 3. Ratibořské Hory KD
18. 3. Bratislava Randál
24. 3. Litomyšl Kotelna
25. 3. Pec pod Sněžkou KlonDike
7. 4. Český Krumlov Fabrička
8. 4. Jihlava Soul

tz, jm, foto. Tomáš Vlach

Témata: Vypsaná Fixa, koncerty, Žebřík, punk

zavřít