Začínal jako trubadúr, pak ho objevil Peter Gabriel. V dubnu míří Charlie Winston do Prahy

Vydáno 31.03.2016 | autor: redakce

Praha přivítá Charlieho Winstona, charismatického zpěváka, skladatele a producenta, kterého pro svět objevil Peter Gabriel. Winston vystoupí v rámci koncertního seriálu Prague International Bluenight 24. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Začínal jako trubadúr, pak ho objevil Peter Gabriel. V dubnu míří Charlie Winston do Prahy Charlie Winston začínal jako potulný trubadúr, dnes je z něj hvězda

Charlie Wilson se zapsal do povědomí hudebních fanoušků skladbou Like A Hobo. Tou v roce 2009 absolutně ovládl francouzské rádiové hitparády. Na YouTube si video k tomuto singlu vyhledalo už skoro dvanáct milionů fanoušků.

LIVE: Peter Gabriel v Ostravě aneb najdi pět rozdílů

Svou cestu ke slávě započal hraním všude možně po Evropě (Německo, Francie, Itálie, Španělsko) jako potulný trubadúr. Na sobě měl kabát, hučku a kravatu - toto všechno tvořilo muzikanta i showmana, který upoutal pozornost velikánů módního průmyslu, jako jsou Jean-Paul Gaultier, Trussadi, Jean-Paul Goude či Peter Gabriel.

Winston má na svém kontě tři studiová alba. Svůj debut s názvem Make Way z roku 2007 nahrál ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Petera Gabriela Real World Records. Jako první oficiální album ale vydává až nahrávku Hobo z roku 2009. Album získalo za skvělé prodeje platinovou desku a po úspěchu v Paříži se dostalo do prodejních hitparád ve Francii, Německu a Kanadě. Singl Like A Hobo udělal z Charlieho Winstona mezinárodně uznávaného umělce. 

V roce 2011 vydal další studiové album s názvem Running Still. Zatím poslední deska se jmenuje Curio City a je orámovaná elektronikou, futurismem a barevnou krajinou akustických a elektronických zvuků. Za zmínku také stojí fakt, že desku Charlie nahrál a produkoval téměř sám. "Uvědomil jsem si, že jsem ve své hudbě měl vždycky takovou tu velkou osobnost… Viděl jsem v ní určitý kousek divadelnictví. S touhle deskou jsem si dal předsevzetí se toho všeho zbavit. Tohle jsem já jako producent a muzikant," uvádí.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejích Ticketpro, Eventim, Goout a v e-shopu na www.livermusic.cz.

tz, jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít