AUDIO: Bob Dylan vydal po osmi letech novou skladbu. Má sedmnáct minut a je mrazivě krásná

Vydáno 07.04.2020 | autor: redakce

Sedmnáctiminutová kompozice je mrazivým obrazem Ameriky s mnoha odkazy na populární kulturu od Shakespeara až po Noční můru v Elm Street. Je to předzvěst nového alba?

AUDIO: Bob Dylan vydal po osmi letech novou skladbu. Má sedmnáct minut a je mrazivě krásná AUDIO: Bob Dylan vydal po osmi letech novou skladbu. Má sedmnáct minut a je mrazivě krásná

Bob Dylan svou osobnost zahalil do tak neprostupné mlhy, že o jeho krocích a motivacích lze jen spekulovat. 

Je mrazivý a sedmnáctiminutový opus Murder Most Foul předzvěstí nového alba? Nebo kusem, který se nevešel na Tempest, zatím poslední desku s novým materiálem, již Dylan vydal v roce 2012?

LIVE: Bob Dylan nedal v Lucerně nic zadarmo, fanoušky přesto potěšil

Přišlo mu, že zrovna nyní je nejlepší doba na to, pustit ji do světa? „Svoboda, oh svoboda / svoboda nade mnou / Mrzí mě, že vám to musím říct, zrovna jí, pane, ale pouze mrví jsou svobodní,“ předříkává do tklivého klavíru a smyčců. Jinde zase zpívá o tom, že „věk antikrista započal“ a „je 36 hodin po soudném dni.“

Ať je to jakkoliv, Murder Most Foul je stvrzením bardovy fascinace atentátem na Johna Fitzgeralda Kennedyho a americkou pop kulturou. Murder Most Foul je důkazem toho, že Bod Dylan stále dokáže být mužem okamžiku.

red

Témata: Bob Dylan

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít