AUDIO: Lana Del Rey nahrála písničku o masových útocích střelnou zbraní v Americe

Vydáno 09.08.2019 | autor: Aleš Harazim

Tohle je hodně aktuální. Velice krátce poté, co se v USA v jednom týdnu odehrály dva masové útoky střelnou zbraní, vydala Lana Del Rey skladbu s názvem Looking for America, která je právě o tom.

AUDIO: Lana Del Rey nahrála písničku o masových útocích střelnou zbraní v Americe AUDIO: Lana Del Rey nahrála písničku o masových útocích střelnou zbraní v Americe

V jednom týdnu, velice krátce od sebe, došlo ke střelným útokům v texaském městě El Paso a v Daytonu v Ohiu. Celkem si oba útoky vyžádaly 31 životů. Lana Del Rey se na to rozhodla zareagovat po svém. Songem Looking for America.

LIVE: Aerodrome festival - Druhý den strhli Stone Sour, Lana Del Rey se místo zpěvu podepisovala fanouškům

Na svém Instagramu publikovala ukázku a vysvětlila, jak dokázala něco složit s pomocí producenta Jacka Antonoffa za pouhých 48 hodin.

"Vrátila jsem se s bratrem z Montecito a požádala Jacka Antonoffa, aby dorazil, protože mám v hlavě skladbu, kterou chci napsat,” říká. "Vím, že nejsem politik, a ani se jím nesnažím být, takže se omlouvám, že mám názory, ale ve světle masových útoků, které se udály jen v rozmezí několika dní a které mě výrazně ovlivnily, bych ráda publikovala video, které naše inženýrka Laura natočila před dvaceti minutami. Doufám, že se vám bude líbit."

Lana Del Ray v písni například zpívá: "Hledám svou verzi Ameriky. Tu bez zbraní, bomb v nebesích, pouze s ohňostroji a tebou a mnou."

Jelikož Looking for America vznikla nedávno, nejspíš se neobjeví na albu Norman Fucking Rockwell, které vyjde již 30. srpna.

Text: Aleš Harazim

Témata: Lana Del Rey, Looking for America, zbraně, střelba

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít