Beyoncé připravuje vlastní film. Hotentotskou Venuši si v něm zahraje sama

Vydáno 03.01.2016 | autor: redakce

O Beyoncé je známo, že nedostatkem ambicí netrpí a kdykoli si určí nějaký cíl, do puntíku jej splní. Teď si prý umanula vyhrát Oscara. Pomoci ji k tomu má film o Saartjie Baartman, africké otrokyni, která žila na přelomu 18. a 19. století. K němu píše scénář a chystá se objevit v hlavní roli. 

Beyoncé připravuje vlastní film. Hotentotskou Venuši si v něm zahraje sama Beyoncé má kromě zpěvu ambice i v herectví

Saartjie Baartman žila v Africe do svých 21 let, poté ji britský lékař William Dunlop odvezl do Londýna, kde ji vystavoval zvědavým divákům v panopticích.  Pozornost vzbuzovaly zejména její výrazné ženské rysy, pro které si vysloužila přezdívku Hotentotská Venuše. Zemřela v roce 1815 v pouhých 26 letech, příčina smrti nebyla zveřejněna. Její pozůstatky pak byly vystavovány v muzeích a ještě mnohokrát zkoumány. 

VIDEO: Naughty Boy si do Runnnin' přizval skvělou Beyoncé

Beyoncé prý nyní o ní čte jednu knihu za druhou, aby byla schopná její příběh správně odvyprávět a vžít se do její role. Podle zdroje deníku The Sun se popová diva touží stát také uznávanou herečkou a její zvláštní motivací je zisk Oscara. Několik rolí už má sice za sebou, ale až chystaný snímek o utiskované otrokyni má být zlom v její herecké kariéře. 

NME, jm

zavřít