Bizár týdne: Šestnáctiletá aktivistka Greta Thunberg hlavní hvězdou deathmetalové skladby

Vydáno 10.10.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Že nejde death metal s ekologií dohromady? Omyl. Greta Thunberg a společnost Despotz Records jsou jasným důkazem toho, že něco společného mít mohou. Aktuálně je to skladba How Dare You, která vydělává peníze pro Greenpeace. 

Bizár týdne: Šestnáctiletá aktivistka Greta Thunberg hlavní hvězdou deathmetalové skladby Bizár týdne: Šestnáctiletá aktivistka Greta Thunberg hlavní hvězdou deathmetalové skladby

Kdo se alespoň trochu zajímá o globální oteplování, určitě mu není neznámé jméno teprve šestnáctileté Grety Thunberg, švédské aktivistky. Ta na zářijovém klimatickém summitu před zástupci OSN překvapila svým rozzuřeným projevem, kterým si získala příznivce také v řadách death metalu.

Bizár týdne: Německá verze The Voice má novou favoritku. Metalistka Stefanie Stuber zpívá jako chlap!

Jen pár dnů stačilo, aby její řeč do podoby metalové písně zpracoval G. T. Bandcamp. Dle prohlášení labelu Despotz Records poputují všechny peníze získané za zakoupení digitální verze Gretiny řeči v death-metalové podobě aktivistům z Greenpeace, kteří dlouhodobě bojují za ochranu životního prostředí. Co na nápad a jeho provedení říkáte?

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Greta Thunberg, death metal

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít