BLOG: Them Darned Teenagers vzpomínají na turné po USA (I.)

Vydáno 27.06.2018 | autor: redakce

Téměř na den přesně po své první zámořské tour před dvěma lety se pražští DJs a producenti Them Darned Teenagers opět vydali na tour po USA, tentokrát i s evropskou zastávkou v holandském Rotterdamu. Letos navštívili dvě již známá místa a dvě nová: Washington DC, festival ve východní Pennsylvanii, Porn n Chicken party v Chicagu a Concrete Jungle v rotterdamském Rottown. Poté následovalo tradiční zakončení v pražském Chapeau Rouge, kde jsou rezidentní DJs. Jak turné probíhalo, zjistíte v jejich dvoudílném blogu.

BLOG: Them Darned Teenagers vzpomínají na turné po USA (I.) BLOG: Them Darned Teenagers vzpomínají na turné po USA (I.)

 

Když jsme před dvěma lety uskutečnili první tour po státech, shodli jsme se, že to byla ta nejšílenější, ale taky nejlepší věc, co jsme kdy udělali. Přeci jen tisíce kilometrů ve staré limuzíně nenajezdíte každý den. Na tuhle tour máme nejlepší vzpomínky a vážou se k ní historky, které nám většinou nikdo nevěří, dokud nezačneme vytahovat fotky a videa. Když nám tedy napsali z Threestivalu, jestli si tam nechceme zase zahrát, volba byla jasná. Navíc jsme si řekli, že když už budeme ve státech, proč rovnou neodehrát i další akce. A tak začalo velké plánování a last minute bookování letenek. Pak už jsme jen doufali, že všechno klapne a že se stihneme včas vrátit do Evropy, kde už jsme měli booking na akci v Rotterdamu.

Klub Chapeau Rouge slavil 99. narozeniny v punkovém stylu, koncertu Visacího zámku předcházel průvod

Hned po příletu do New Yorku jsme zjistili, že jsme při tom všem plánování trochu podcenili počasí. Minule totiž byla v květnu děsná zima, tentokrát ale byla "heat wave" a na rozpálených ulicích NY jsme málem vypustili duši, jen jsme vylezli z letiště. Po krátkém spaní v hotelu jsme se vrátili na JFK, abychom se mohli přesunout do DC za kamarádem Michaelem z Designer Drugs. V DC pak začala ta pravá zábava a vlastně celá tour.Zastávka první – Washington DC

DC byla jediná akce, kde jsme si letos zahráli s Designer Drugs, díky kterým se mohla uskutečnit celá minulá tour, proto jsme se moc tešili, až se s Mikem z DD zase potkáme. Přeci jenom dva roky utekly jako voda a měli jsme si toho hodně co říct. Také to bylo jediné místo, kde jsme měli alespoň pár dní na to si odpočinout a prohlédnout si okolí. Samotná party proběhla v klubu Jimmy Valentine’s Lonely Hearts Club. Menší, ale útulný klub nám výzdobou hodně připomínal domácí Chapeau Rouge a nakonec se ukázal jako skvělá volba pro tuto party. Designer Drugs dlouho nehráli, proto se přijeli podívat i lidé z okolních měst jako např. Baltimore apod. Stejně jako minule, i tady jsme potkali člověka, co znal moc dobře Prahu a ČR, konkrétně kluka z Estonska, co studoval vysokou v Dejvicích.

Na konci jsme si střihli jedno velké B2B s ostatními DJs a zahráli si starší pecky ze zlaté éry electra. Pak už jen pozdně noční zastávka na smažená kuřecí křidélka a šup spát. Byla to skvělá akce, ale zároveň nám bylo líto, že to byla jediná s Designer Drugs, jelikož se nám s nimi vždycky skvěle hrálo. Bohužel Michaelův nový projekt mu nedovoluje příliš se vzdalovat z DC. Pár dní jsme zde ještě zůstali, prohlédli si památky, nakoupili dárky, obrazili spoustu barů a vydali se na sever do Pensylváne. Jelikož do DC jsme se dostali letadlem přes NY, ale zpátky už to nebylo možné, začala také jedna z našich nejoblíbenějších částí cestování po Americe – road trips.

 

Zastávka druhá - The 2018 Spring Threestival

Tento festival jsme hráli již v rámci naší tour v roce 2016, tudíž už jsme věděli, do čeho jdeme. Spousta bahna, rock'n'rollu, piva a super lidí. Trochu si dokážeme představit, že by spousta DJs řekla, že do toho ani náhodou nejdou, ale ne my! Pro představu - festival se odehrává již několik let na ploše starého kempu se spoustou starých rozpadlých domků a podivných zákoutí, s klidem by se tam mohl natáčet nějaký teenage hororový film. Žádná backstage ani catering, prostě surová energie. Jelikož jsme byli už podruhé asi jediní Evropané, co možná kdy vkročili za brány tohoto festivalu, dostali jsme možnost zakončit ho naším setem. Naštěstí nás napadlo vzít si s sebou malý DJ setup, kdyby něco, protože ve 3 dohrála poslední kapela, zvukař nám přinesl stolek, dva kabely do stereo out a řekl, že je to naše.

Rychle jsme vše zadrátovali a spustili ten kravál. Jelikož jsme byli poslední, mohli jsme hrát, jak dlouho jsme chtěli. Nakonec jsme to vydrželi skoro do pěti a energie byla úžasná. Spousta lidí nemohla uvěřit, že jsme se vrátili, a proto jsme se tam pak ještě zdrželi až do ranních hodin. Zároveň nás ale začínala trochu strašit druhá polovina naší tour, jelikož už další víkend nás čekal Rotterdam, jenže mezi tím ještě Chicago, kam jsme jeli autem, a přelet do Evropy.Po pár hodinách spaní nás čekal přesun do Chicaga, je to pro představu asi jako z Prahy do Paříže, takže na řízení nic moc. Naštěstí americké dálnice jsou prázdné a vesměs rovné. Cestou tam se nám ještě povedlo vměstnat zastávku ve městě Toledo. Z Toleda do Chicaga je to pak už jen pár hodin cesty, mohli jsme se tedy začít těšit na večerní show v jednom z nejlepších klubů v Chicagu. O tom ale až v další části našeho blogu.

text a foto: Them Darned Teenagers

Témata: Them Darned Teenagers, Chapeau Rouge

zavřít