Do českých kin míří dokument David Bowie je... Ukáže vývoj zpěvákovy kreativity

Vydáno 02.01.2017 | autor: redakce

Dokument David Bowie je… zavede diváky v kinech na fascinující cestu napříč výstavou mapující život a uměleckou kariéru Davida Bowieho. Film natočený na závěrečném galavečeru velké výstavy v Londýně komentují vzácní hosté jako legendární módní návrhář Kasai Yamamoto nebo frontman kapely Pulp Jarvis Cocker. Režie se ujal držitel ceny BAFTA a režisér zahajovacího ceremoniálu OH v Londýně Hamish Hamilton. Předpremiéra filmu proběhne v pondělí 2. ledna od 20 hodin v pražském kině Dlabačov.

Do českých kin míří dokument David Bowie je... Ukáže vývoj zpěvákovy kreativity Do českých kin míří dokument David Bowie je... Ukáže vývoj zpěvákovy kreativity

Výstava nazvaná David Bowie je… byla nejúspěšnější instalací v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Její kurátoři získali unikátní přístup do David Bowie Archive a díky tomu i možnost připravit první mezinárodní retrospektivní výstavu o umělcově kariéře.

TOP 12 osobností, které v roce 2016 zemřely: David Bowie, Leonard Cohen, George Michael, Prince, Radim Hladík a další

Bowie byl jedním z nejodvážnějších a nejvlivnějších performerů moderní doby a výstava nabízí ke zhlédnutí na 300 jeho objektů včetně ručně psaných básní, originálních kostýmů, fotografií, přebalů alb a dalších vzácných materiálů z posledních pěti dekád.

Slavnostní předpremiéra filmu v kině Dlabačov

Premiéru bude mít film v českých kinech v úterý 3. ledna, už o den dřív se ale bude konat slavnostní předpremiéra v pražském kině Dlabačov. Půjde o kostýmovanou projekci, všichni fanoušci v patřičném kostýmu či se stylovým účesem a make-upem budou mít vstup na film zdarma. Všechny diváky pak čeká afterparty přímo v kině.

vložte odkaz, text nemažte

Výstava odhaluje vývoj Bowieho kreativity

Hamish Hamilton točil dokument na závěrečném gala večeru a uvedení v kinech umožňuje prozkoumat retrospektivní pohled na Bowieho kariéru divákům v kinech po celém světě. Publikum se od těch nejpovolanějších dozví příběhy některých klíčových objektů dokumentujících Bowieho uměleckou kariéru. Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey Marsh pak nabídnou odborný pohled jak na nejznámější hudební videa a originální kostýmy, tak i na osobnější předměty, jakými jsou ručně psané básně či deníkové záznamy, odhalující kreativitu a vývoj Bowieho nápadů.

Kurátoři výstavy Victoria Broackes a Geoffrey March říkají: "Zpráva o smrti Davida Bowieho nás hluboce zasáhla. Jeho obrovský vliv na kulturní život je nevídaný a náš film odhaluje detailní informace o klíčových objektech z David Bowie Archive okomentované speciálními hosty a je doplněn o fantastický soundtrack."

tz, jm

Témata: David Bowie, dokument, film, kino

zavřít