Šílenec, nebo génius? David Bowie připravil sadu alb, která vyjdou po jeho smrti

Vydáno 25.01.2016 | autor: redakce

Po nečekaném úmrtí Davida Bowieho se jméno velikána světové hudební scény skloňuje dnes a denně v těch největších obrátkách. Už víme, že je po něm pojmenováno souhvězdí, lidé si v rekordní četnosti pouštěli jeho písně a Bowie s novým albem poprvé vyhrál americký prodejní žebříček. Následující zpráva ale vyrazí dech snad všem: zpěvák před smrtí nachystal sérii alb, která budou postupně vycházet. 

Šílenec, nebo génius? David Bowie připravil sadu alb, která vyjdou po jeho smrti David Bowie si před smrtí stihl naplánovat spoustu kroků

Informaci o sadě posmrtných alb, která stihl David Bowie připravit, zveřejnil magazín Newsweek. Odvolává se na důvěryhodný zdroj ze zpěvákova nejbližšího okolí. Podle něj Bowie chtěl mít absolutní kontrolu nad tím, co bude po jeho skonu vycházet, a zabránit tím případnému zneužití jeho odkazu ze strany nenasytných vydavatelů. První z řady desek má vyjít už příští rok. 

David Bowie je blízko životu na Marsu: Má vlastní souhvězdí Starman

Dílo prý bude rozdělené na jednotlivé epochy a nemusí vycházet v přesném chronologickém pořadí. Zatím nebylo prozrazeno, o jaké nahrávky se jedná. Mohou to být dosud nevydané písničky, nové verze těch známých nebo také různé výběry. Fanoušci jsou každopádně zprávou potěšeni, neboť tím bude zajištěno, že ven se dostane pouze to, co David vypustit skutečně chtěl. 

Kdo byl pravý David Bowie? Muž mnoha tváří měl ve skutečnosti jen jeden námět

Už ne tak dobře přijatou zprávou je ta, že se chystá remake slavného filmu Labyrint z roku 1986. V něm se David Bowie představil v hlavní roli, režíroval ho Jim Henson a navzdory původnímu rozpačitému přijetí se postupem času stal kultovním. 

consequenceofsound.net, jm

zavřít