Deník neúspěšného hudebníka (34.): Sebevražda

Vydáno 10.04.2020 | autor: Neúspěšný hudebník

Jsem Fanda a muzika pro mě znamená nejvíc. Jednou se jí budu i živit a konečně zavřu pusu všem, kdo o mně pochybovali. Jednou se to povede…

Deník neúspěšného hudebníka (34.): Sebevražda Deník neúspěšného hudebníka (34.): Sebevražda

Mým jediným kontaktem s okolím jsou telefonáty s Punkýšem a občasný "výlety" na nákup. Matka teda furt skladuje tuny rejže, těstovin a všelijakejch konzerv. Tu a tam ale něco přeci jen potřebuje - po návratu z obchodu ale hned mažu do koupelny, kde se musím od hlavy až k patě vydrbat kartáčem a dezinfekcí.

Deník neúspěšného hudebníka (33.): Fake news

Pálí to vždycky jako čert a za ten krátkej pobyt venku to teda snad ani nestojí! Za tu chvilku... Punkýš na tom podle všeho je ještě hůř: bábi mu řekla, že se tak bojí nákazy, že jestli si chce někam chodit, ať už se pak nevrací, takže tvrdne doma.

Deník neúspěšného hudebníka (32.): Není nutno všechno komentovat…

Evidentně mu to už dost leze na mozek, poněvadž mi jednou večer (nevím už, co to bylo za den - kdo se v tom teď má vyznat?) volal. Když jsem to zvedl, spustil úplně zlomeným hlasem: “Rozhodl jsem se pro fakt brutální sebevraždu!”

Deník neúspěšného hudebníka (31.): Těžko na cvičišti, lehko na bojišti…

“Jo? Pro jakou?” zajímalo mě.
“Budu dokola poslouchat novej song od Kryštofů,” sdělil mi Punkýš s odhodláním, který odpovídalo zapálení novýho Jana Palacha českýho punku.

 

Deník neúspěšného hudebníka (30.): Éra neúspěšných

Punkýš mi ještě řekl, že teda nemá rád žádný emoční výlevy, ale že když je to naposledy, tak mi musí říct, že mě má vlastně rád. A ať se nezaprodám... Řekl jsem mu, že já jeho taky a jestli si to ještě nechce rozmyslet. Říkal, že nechce…
Upřímně jsem ani nevěděl, že Kryštof vydali novou písničku a dost mě teda zarazilo, že to ví zrovna Punkýš. Karanténa prostě dělá svoje…

PS: Ještě ten večer mi volal, že si to zvládl pustit asi jenom pětkrát a pak ho bábi zavolala na palačinky… Tak se ten novej Palach nekoná.

Text: Neúspěný hudebník

Témata: Deník neúspěšného hudebníka, Fanda, Kryštof

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít