Deník neúspěšného hudebníka (22.): Silvestr

Vydáno 09.01.2020 | autor: Neúspěšný hudebník

Jsem Fanda a muzika pro mě znamená nejvíc. Jednou se jí budu i živit a konečně zavřu pusu všem, kdo o mně pochybovali. Jednou se to povede…

Deník neúspěšného hudebníka (22.): Silvestr Deník neúspěšného hudebníka (22.): Silvestr

Oslavy příchodu dalšího roku jsem nikdy moc nechápal. Já to teda pořádně zatím neslavil. Silvestra jsem vždycky trávil s mámou a koukali jsme na televizi. Letos to poprvý mělo bejt jinak. Punkýš mi řekl, že uděláme párty. Mámě se to ale moc nepozdávalo.

Deník neúspěšného hudebníka (21.): Live fast, die young

"Mami, prosím, už mi bylo šestadvacet, myslím, že už si můžu vyrazit na Silvestra s kamarádem," snažil jsem se jí zasypat argumenty.

"Na to, aby sis našel práci, seš furt dost mladej, ale na popíjení s kumpánem seš starej dost," odpověděla mi máma s kyselým obličejem. Nakonec se mi ji ale povedlo ukecat.

Deník neúspěšného hudebníka (20.): Ladění

Na mejdlo s Punkýšem jsem byl fakt zvědavej. Punkýš to chtěl udělat u sebe ve sklepě, kde má zároveň i improvizovanou zkušebnu. Jeho bábi je skoro hluchá, takže jí nevadí hluk o jakýkoliv hlasitosti. Punkýš prej navíc pozval i Blanku. Říkal jsem si, že by to teda mohl bejt dost zajímavej večer.

Dorazil jsem k Punkýšovi, kterej mě uvítal s flaškou rumu v ruce. Rum prej ukradl bábi, která ho měla na cukroví. Půl hodiny jsme jen tak kecali a pak fakt dorazila i Blanka.

Deník neúspěšného hudebníka (19.): Muzikál

Punkýš trval na tom, že si musíme společně zajamovat. Dotáhl z ulice popelnici, na kterou měla Blanka bubnovat. Punkýš si vzal do ruky kytaru a já měl něco improvizovaně zpívat. Začali jsme, ale než se stačilo cokoliv pořádně rozjet, vidím, jak Punkýš bere do ruky petardu, zapaluje ji a snaží se ji dát za struny na vrchním pražci. Petarda ale spadla na zem a Punkýš sotva stačil uskočit, než bouchla.

Ta rána, co se ozvala, nás úplně vyvedla z míry.

"Proč sis, prosím tě, pokoušel dát petardu za struny?" začala na Punkýše halekat Blanka, která se vzpamatovala jako první.

"Chtěl jsem udělat ohnivou show!" smál se Punkýš na celý kolo.

To leknutí mě úplně vyčerpalo. Tak, že jsem usnul a probral se až ráno. Punkýš si ležel kousek ode mě a ze spánku dával pusu prázdný flašce rumu. Asi si myslel, že je to Blanka, ale po tý ani stopy…

No… byla to fakt zajímavá párty.

Text: Neúspěšný hudebník

Témata: Deník neúspěšného hudebníka, Fanda

zavřít